bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 26-05-2009, 06:30   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çok Özel Fotoğraflar!!!

Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
Çok Özel Fotoğraflar!!!
(1922'de Türk ordularının zaferi neticesi Anadolu'daki emelleri gerçekleşmeyen İngiltere'nin Türk düşmanı olarak bilinen Başbakanı Lıoyd George Parlamento'da kendisine yöneltilen suçlama ve tenkitleri şöyle cevaplandırmıştır):
'Arkadaşlar yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk Milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemâl'in dehasına karşı elden ne gelirdi.
(D. Lloyd George İngiltere Başbakanı 1922)Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.
(Eleftherios Venizelos Yunanistan Başbakanı 1933)


Bir insana ölümünden sonra bu derece sevgi ve yas gösterileri yapılması milletler tarihinde az görülen şeylerdendir.'

(ATHİNAİKA Atina 12 Kasım 1938)


'Atatürk'ün Türkiye'de yaptığını hiçbir tarafta hiçbir kimse yapmadı: Ne Cavour ne Cromwel ne de Washington... Atatürk'ün bulduğunu hiç kimse bulmadı ve Atatürk'ün yaptığını da hiç kimse yapmadı. İlham ettiği kimselere ve kendi prensiplerine göre yarattığı yeni kuşak O'nun eserine devam edecektir.'
(Tipos Gazetesi)


İngiliz Fransız ve İtalyanları Anadolu'dan uzaklaştırıp bizi de yenince karşımızda sıradan bir adam bulunmadığını ve O'nun gerçek yaratıcı kudretini kavramaktan uzak kalmış olduğumuzu kabul ettik. (1938)
(Yorgi PESMAZOĞLU Yunan Ekonomi Başkanı)


Çok pek çok devrimciler görüldü. Fakat hiçbiri Atatürk'ün cesaret ettiği ve muvaffak olduğu şeyi yapmadı.'
(Messager D'Athenes Yunanistan Gazetesi 11 Kasım 1938)


Tarih silinmez harflerle bu devlet adamın ismini hakedecektir. Atatürk bir halk adamıdır. Kırılmaz azmi keskin zekâsı ve kudreti kendisini yendiği alın yazısının önüne getirmiş böylece yeni Türkiye'nin yaratıcısı olmuştur.
(Yugoslavya Politika Gazetesi 11 Kasım 1938)


Sakarya Savaşı Sakarya Zaferi yirmi yaşımın en kuvvetli hatırası olmuştur. O zamanlar kendi kendime diyordum: Acaba ben de ulusumu böylesine seferber edemezmiyim onun ruhuna kurtarıcı hamleyi bu dizgin tanımaz ihtirası aşılayamaz mıyım?
(Habib BURGİBA Tunus Devlet Başkanı 1965)


Atatürk tarihin her devresi için insanlığın bir mucizesidir.
(Suriye)


Atatürk'ün ölümü yalnız Türk Milleti için değil onun örneğine çok muhtaç olan bütün Doğu milletleri için en büyük kayıptır.
(ELEYYAM Gazetesi Şam- 1938)


Vatanını muhakkak bir parçalanmaktan kurtararak gemisini güvenilir bir limana götürdükten sonra milletinden bir taht istemedi. O kelimenin bütün anlamıyla bir insan eşsiz bir dahi kahraman bir asker ve siyaset adamı idi. Hayatını milleti'nin mutluluğuna adadı bu uğurda genç yaşda hayata gözlerini kapadı.
(Elifba Gazetesi Şam- 1938)


O'nun ölümü dünya için de derinliği ölçülmez bir kayıptır.
(Sovyetler)


Adı Türk Milleti'nin millî kurtuluş savaşında ve Türkiye'nin siyasi alanda yeniden örgütlenmesine gayet sıkı bir surette bağlı olan Kemal Atatürk'ün ölümü gerek Türkiye için gerekse bütün dostları için derinliği ölçülmez bir kayıptır.
Türk Milleti'nin en samimi dostları arasında bulunan Sovyetler zamanımızın bu örneksiz devlet adamının öneminden dolayı derin bir acı içindedirler.
(İzvestia Gazetesi Moskova 1938)


Atatürk dünya üzerinde yeni bir devir açmış bir insandır. Ben O'nun Türk kadınlarına hak vererek ve bir ülkede anayı yakışır olduğu yüceliğe eriştirerek Batı'ya ders verdiğini nasıl unuturum.
(Uluslararası Kadınlar Birliği Delegesi Prenses Aleksandrina)


Romanya'da Atatürk'ün ölüm haberi geldiği gün bütün okullarda dersler tatil edildi.
(Romanya-Rador Ajansı: Bükreş)


Milletimiz en büyük Türk'ün karşısında kederli bir saygı ile eğilmektedir.
(Romanya)


Atatürk başı dumanlı doruklarda yüce bir dağ tepesidir. Siz O'na yaklaştıkça o yükselir ve aranızdaki mesafe sonsuza değin aynı kalır. Devirlerinde büyük gözüken zamanla küçülen benzerlerinden farkı budur ve böyle kalacaktır.
(Arriba Gazetesi Portekiz 1938)


Uzun bir yol aşılmış yüce bir eser ortaya konmuş bir çok zaferler elde edilmiştir. Bütün bunlar Atatürk'ün eseridir.
(Polanya Kurjer Warzavski Gazetesi)


O Türkiye'yi kurmakla bütün dünya uluslarına Müslümanların seslerini duyuracak kudrette olduğunu ispat etti. Kemal Atatürk'ün ölümüyle Müslüman dünyası en büyük kahramanını kaybetmiştir. Atatürk gibi bir önder önlerinde bir ilham kaynağı olarak dikildiği halde Hind Müslümanları bugünkü durumlarına hâlâ razı olacaklar mı?
(Muhammet Ali Cinnah-Kaidiâzam Pakistan Cumhurbaşkanı 1954)


Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken O'nun bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.
(İkbal Pakistan Millî Şairi)


'Atatürk'ün yaptıkları insanoğlunun kolay kolay yapabileceği şeylerden değildir. O; büsbütün başka bir insandı.'
(El-Mısri Gazetesi Mısır 11 Kasım 1938)


Türkler Atatürk'ü olağanüstü bir tutkunlukla seviyorlar.
Bursa'ya giderken trende rast geldiğim bir çocuğa İstanbul veya Ankara'dan hangisini sevdiğini sordum. Çocuk Ankara'yı sevdiğini söyledi. Nedenini sorduğumda: 'Ankara'da Atatürk bulunduğu için..' cevabını verdi.
(Mısır El Bela Gazetesi)


Yüzyılımızda 'olmayacak hiçbir şey yoktur' şeklindeki tarihi gerçeği isbatlayan ilk adam olmuştur.
(Eski Ujsag. Macar.)


Budapeşte 20 (aa) - Macar ajansı tebliğ ediyor:
Başvekil İmredi Atatürk'ün cenaze törenini yapılacağı 21 Kasım Pazartesi gününü Macaristan'ın millî yas günü sayarak bütün memlekette resmi binalara siyah bayraklar çekilmesini emretmiştir. Harbiye Nazırı ve Budapeşte Belediye Reisi de askeri binalar ve belediye binaları için aynı kararı almışlar ve Belediye Reisi ayrıca halkı da siyah bayrak çekmeye dâvet etmiştir.
(Namzetti Ujsang Gazetesi Budapeşte-1938)


Dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerdendir. Dünya tarihinin gidişini değiştirmiştir.
(An Nahar Beyrut)


Yüzyıldanberi Küçük Asya'nın çıkardığı en büyük lider.
(The Japan Chronicle Kobe)


'Hayatının sonuna kadar milleti'nin mutlak güveni ile kurduğu devletin başında muzaffer kumandanının kişiliği eşi görülmemiş bir karakter örneğidir.'
(Comte Carlo Sforza İtalya Eski Dışişleri Bakanı)


Üstün iradesi tükenmez cesareti ve eşsiz seziş ile hasımlarını dize getirdi. Fazilet ve ciddiyeti üç yılda memleketine yalnız askeri aynı zamanda tam ve doyurucu bir siyasi zafer kazandırdı.
(F. Perrone Di San Martino İtalyan Yazarı)


'Atatürk'ün ölümü ile dünya büyük bir liderini kaybetti.'
(Gazeta Del Popolo Gazetesi İtalya 11 Kasım 1938)


(Lozan Üniversitesi salonunda Lozan Türk Talebe Cemiyeti'nin hazırladığı törende.)
'Siz Türk gençleri bugün Büyük Şef'inizi kaybettiğinizden dolayı ne kadar ağlasanız haklısınız. Üniversite sizin bu büyük yasınıza katılmaktadır. Atatürk'ün bu Büyük Adam'ın hayatını burada az bir vakit içinde bildirmeye imkân yoktur. Bu dâhinin vatanının tarihinde işgal ettiği parlak sayfaları size hatırlatmak isterim. Türkiye'yi yaratan tarihimizin bu en Büyük Adam'ın başımı en derin hürmetle eğerek selâmlarım.'
(Profesör MORRF)


'Atatürk bir medeniyet kaynağı idi.'
(İsviçre)


Modern Türkiye'nin yaratıcısı Kemal Atatürk'ün eserleri memleketi için yaptıkları İsveç'te çok iyi bilinmektedir. Atatürk'ün liderliği altında Türkiye'nin kalkınmasını fevkâlâde ileri hamlelerini hayranlıkla takibettik. Atatürk'ün hukuk alanında olduğu gibi diğer alanlarda da getirdiği reformlarla Türkiye içinde bulunduğu çok zor durumdan kurtarılıp kuvvetli ve güvenilir temeller üzerine yerleştirilmiştir.
(ERLANDER İsveç Başbakanı)


'Mustafa Kemal Atatürk kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkılâpçı olmuştur.'
(Ben Gurion İsrail Başbakanı 1963)


'Atatürk askeri dehâ ile devlet adamı filozof dehâsını toplamıştır.'
(İspanya)


İslam dünyasının büyük insan yetiştirme gücünü yitirdiğini öne sürenler Atatürk'ü hatırlamalı ve utanmalıdırlar.
(Tahran Gazetesi İran 1939)


Atatürk'ün ölümü dolayısı ile Kraliyet Sarayı Şehinşâhi ve hükümet bir ay resmî yas ilân etmiştir. Majeste Şehinşah gömme töreninin sonuna kadar İran'da askerî ve resmî binalar üzerinde ve yabancı ülkelerdeki İran temsilciliklerinde bayrakların yarıya indirilmesini emir buyurmuşlardır. Bu irade-i Şehinşahî bugün bütün gazetelerde ilân edilmiştir.
(Tahran)


Bugün Türkiye büyük ve yeni bir memlekettir. Ve savaş sonrasının dehşet sefalet ve bitkinliğinden çıkmış olan bu yeni Türkiye Atatürk'ün dimağında vücut bulmuştu. O bu Türkiye'yi kendi elleriyle dünyaya getirdi.
(Dela Mail Gazetesi)


Kadınlar başka hiçbir ülkede bu kadar hızla ilerlememişlerdir. Bir ulusun bu derece değişmesi tarihte gerçekten eşi olmayan bir olaydır.
(İngiliz Daily Telgraph Gazetesi)


Atatürk yalnız Türk Milleti'nin değil özgürlüğü uğruna savaşan bütün milletler önderiydi. O'nun direktifleri altında siz bağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüze kavuştuk.
(Bayan Sucheta KRIPALANI Hint Parlamento Heyeti Başkanı)


Denilebilir ki onsuz İslâm alemi yolunu bulabilmek için elli yıl daha bekleyecekti.
(Fransız Berthe Georges-Gaulis)


Atatürk öldü. Barış kubbesinin Doğu sütunu yıkıldı. Artık evrende barışı kimse garanti edemez. Nitekim Avrupalı devlet adamları; O'nun 1930'da yaptığı uyarı ve tavsiyeleri dinlememiş ve dünyayı 1939 yılında ikinci büyük savaş felâketinin içine sürüklemişlerdir.
(Fransız Gazetesi Sanerwin)


Tarih çok büyükler gördü. İskenderler'i Napolyon'ları Washington'ları gördü. Fakat yirminci yüzyılda büyüklük rekorunu Atatürk bu Türk oğlu Türk kırdı.
(L'Illustration Fransa)


'Atatürk yirminci yüzyılın en büyük mucizesidir.'
(National Tidence Gazetesi Danimarka 11 Kasım 1938)


Eğer tarih bir kalbe sahip olsaydı Mustafa Kemal'i mutlaka kıskanırdı.
(Tchang Yang Yee Pan Gazetesi Çin 1958)


'Atatürk bütün Asya kıtasının Ata'sıdır.'
(Çin)


'Biz Çinliler hepimiz bu yasa katılıyoruz. Zira büyük bir milletin çok sevilen Büyük Ata'sının ölümü yalnız Türkiye için değil aynı zamanda bizim kıtamızda ve bütün dünyada büyük bir boşluk bırakmaktadır.'
(Çin Basını)


'Hiç bir ülke Atatürk'ün Türkiye'sinin gördüğü değişiklikleri bu kadar hızlı bir şekilde görmemiştir. Bugünün Türkiye'sinin tarihi Mustafa Kemal'in tarihidir.'
(Dness Gazetesi Bulgaristan 11 Kasım 1938)


Türkiye'nin uluslararası ünü prestij ve otoritesi durmaksızın yükselmiştir.
Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk'tür.
(Libre Belgique Gazetesi)


Bir yenilginin uçurumuna düştüğü halde ilkin neticesiz sanılan İstiklâl Mücadelesini yapan Türk Milleti önünde saygıyla eğilmeden bu satırlara son veremez.
Zafer neşesiyle kendinden geçmiş bir diplomasinin kararını 'hayır' diyerek yırtmak ve yüzlerine fırlatmak örneğini biz Almanlar Türklere borçluyuz.
(Alman Askeri Dergisi Vissen Und Vehr)


Benim üzüntüm iki türlüdür; önce böyle büyük bir adamın kaybından dolayı bütün dünya gibi üzgünüm. İkinci üzüntüm ise bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır.
(Franklin ROOSEVELT A.B.D. Başkanı)


.......Çok Özel Fotoğraflar!!!


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çok Özel Fotoğraflar!!!

Çok Özel Fotoğraflar!!! konusu, GENEL KÜLTÜR / Ulu Önderimiz M.Kemal Atatürk forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Özel Gecelerinizle Gerçekten Özel Olun... Bkmlyz Elbiseler ve Günlük Giysiler 0 04-01-2009 12:34
Harry Potter ve Melez Prens'den ilk fotoğraflar Bakimliyiz E - Kolay Sinema 0 07-07-2008 11:05

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:21 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats