bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Üniversiteler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-07-2008, 11:54   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım

Gazi Osman Paşa Üniversitesi İsmini Tokat'ta yasayamıs olan büyük Türk kahramanı Gazi Osman Paşa‘dan almıstır. 3837 sayılı kanuna ek 24. Madde gereğince 03.07.1992 tarihinde kurulmuştur. Öğretim Dili Türkçe’dir. Üniversitemiz de öğrenim süresi 4 yıl olan Fen – Edebiyat Fakültesi Ziraat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tokat Sağlık Yüksekokulu Zile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile öğrenim süresi 2 yıl olan Tokat Zile Niksar Erbaa Turhal Reşadiye Almus Meslek Yüksekokulu ve Erbaa Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarında öğretime devam edilmektedir. Bunlara ilaveten Tıp Fakültemizin kuruluş izni alınmış olup kuruluş faaliyetleri büyük bir hızla devam etmektedir.
Üniversitemizde örgün öğretim yapılmaktadır. Normal öğretimin yanında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tokat Meslek Yüksekokulumuzda da Seracılık Programı hariç diğer programlarında ikinci öğretime geçilmiştir. Toplam 29 Araştırma Görevlisi İngiltere ve Amerika’da lisansüstü öğrenim görmektedir. Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 2 Enstitüde ise lisansüstü düzeyde eğitim öğretim hizmeti vermektedir.
Üniversitemizde : 16 Profesör 16 Doçent 70 Yardımcı Doçent 125 Öğretim Görevlisi 111 Araştırma Görevlisi 15 Uzman 46 Okutman bulunmaktadır.400 akademik personel420 idari personel olmak üzere toplam 820 personeliyle eğitim ve öğretim yönünde hizmet vermektedir.
Üniversitemizin mevcut yapısı 5 fakülte (TıpFen-EdebiyatZiraatİktisadi ve İdari Bilimler Eğitim Fakülteleri) 4 yıllık eğitim süreli olan 4 adet Yüksekokul (Beden Eğitimi ve Spor SağlıkZile Turizm ve Otelcilik Yabancı Diller Yüksekokulları) 2 yıllık eğitim süreli olan 9 adet Meslek Yüksekokulu (Tokat Erbaa Niksar Turhal Reşadiye Zile Almus Meslek Yüksekokulları ve Erbaa Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları) 2 adet Enstitüden (Fen Bilimleri Sosyal Bilimler Enstitüleri) oluşmaktadır.


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Gaziosmanpaşa Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş genç dinamik ve gelişen bir Üniversitedir. O tarihe kadar Cumhuriyet Üniversitesi ’ne bağlı olarak eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunan Tokat Ziraat Fakültesi ile Tokat Meslek Yüksekokulu anılan üniversiteden ayrılarak Gaziosmanpaşa Üniversitesinin nüvesini oluşturmuş olup. daha sonra yukarıda belirtilen Fakülte Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının da hizmete alınmaları ile eğitim ve öğretim faaliyetlerinde gelişen ve kalite olarakta yükselen bir trend izlemektedir. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsü Tokat il merkezine 9 km. uzaklıkta bulunan Taşlıçiftlik Köyü civarında ve 2000 dönüm arazi üzerinde kurulmaktadır. Taşlıçiftlik Kampüsünün inşaasında temel hedefler işlevsellik teknolojik imkanlardan en ileri düzeyde yararlanma ve doğa ile bütünleşen bir kampüs yaşantısının temini olarak belirlenmiştir.
ULAŞIM:
Şehir içi ulaşım konusunda Üniversitemiz öğrencileri hiçbir problemle karşılaşmamakta büyük şehirlerde karşılaşılan trafik sorunu ilimizde yaşanmamaktadır. Eğitim Fakültesi Sağlık Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eski Rektörlük Kampüsünde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ziraat F akültesi Fen – Edebiyat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Tokat Meslek Yüksekokulu merkeze 8 km. uzaklıktaki Taşlıçiftlik Kampüsünde Eğitim-öğretim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Ulaşım Belediye otobüsleri Özel Halk otobüsleri ve Taşlıçiftlik minibüs hattı aracılığı ile kesintisiz sürdürülmektedir.
BARINMA:
Tokat merkezde toplam 1260 yatak kapasiteli yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan 452 erkek 808’sı kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca Zile öğrenci yurdunun 144 kız 90 erkek olmak üzere toplam 234 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Niksar da 144 erkek ile 60 kız Erbaa da 96 kız ve Turhal da ise 90 erkek ve 100 yatak kapasiteli kız yurdu bulunmaktadır. Barınma sorunu büyük ölçüde çözülmüştür. Bunlara ilaveten Kredi Yurtlar Kurumunun 1000 kişilik Yurt inşaatı Taşlıçiftlik Kampüsünde devam etmektedir. Ayrıca Rektörlüğün oluşturduğu bir birim aracılığı ile öğrencilere kiralık ev bulmalarında büyük ölçüde yardımcı olunmaktadır.


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde 4 öğrenci 3 araştırma laboratuarı bulunmaktadır. Ayrıca SEM odası araştırmacılarımızın hizmetindedir. Tokat Meslek Yüksekokuluna ait 1 elektrik 1 adet büro makineleri laboratuarı bulunmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde 15 adet öğrenci bilgisayar laboratuvarı yüksekokullarda 10 tanesi de ilçelerde bulunan yüksekokullarımızda bulunmaktadır.
Merkezde bulunan Fakülte ve Yüksekokullardan; Fen Edebiyat Fakültesindeki bilgisayar idari laboratuvarında 30 adet Ziraat Fakültesindeki laboratuvarında 30 adet İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki laboratuvarında 30 adet Eğitim Fakültesi - Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Tokat Sağlık Yüksekokulundaki laboratuvarda 20 adet (ortak kullanılıyor) Tokat Meslek Yüksekokulundaki bilgisayar laboratuvarında ise 45 adete bilgisayar bulunmaktadır.

İlçelerde bulunan Yüksekokullarımızdan; Zile Meslek Yüksekokulundaki bilgisayar labaratuvarında 43 adet Zile Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Yüksekokulundaki laboratuvarda 30 adet Turhal Meslek Yüksekokulundaki laboratuvarda 50 adet Erbaa Meslek Yüksekokulundaki laboratuvarda 15 adet Niksar Meslek Yüksekokulundaki laboratuvarda 30 adet Reşadiye Meslek Yüksekokulundaki laboratuvarda 25 adet ve Almus Meslek Yüksekokulundaki laboratuvarda 13 adet bilgisayar bulunmaktadır.
Bilgisayar laboratuvarlarımızda bulunan toplam 360 adet bilgisayar aynı zamanda internete bağlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Öğrencilerimizin işlemcisi yüksek olan pentium tabanlı bilgisayarda eğitim görmeleri sağlanmıştır. Ayrıca Bilgisayar Programcılığı olan Meslek Yüksekokullarımızda öğrencilerin eğitim öğretimlerinde kullanmak üzere Borland Delphi S Professional Classrom ile Vstudio Ent. Edtn.6.0 Win 32 English Inti AE cd kutu ve molp lisansı alınmıştır.
Adres:Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü Rektörlük Binası
Telefon: 0 (356) 252 16 24
Fax: 0 (356) 252 16 25
Mail: gensek1@gop.edu.tr________________________________FAKÜLTELER________ _______________________

Eğitim Fakültesi:
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


1957 yılında Gaziosmanpaşa Lisesi Yatılı pansiyonunda Tokat Öğretmen Okulu olarak hizmete başlayan kurumumuz 1963 yılında Kışla Yolu üzerinde inşa edilen Tokat Öğretmen Okulu binasına taşınarak sınıf öğretmeni yetiştirmeye devam etmiştir. 1976-1979 yılları arasında Eğitim Enstitüsü olarak hizmet vermiş ve Eğitim Enstitüsünün kapatılmasından sonra binaları 1992 yılında kurulan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin nüvesini oluşturmuştur. Tokat Öğretmen Okulu binası Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Ziraat Fakültesi Fen-Edebiyat Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmıştır. Bu fakülteler ve Meslek Yüksek Okulunun Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampusuna taşınmasıyla 1999 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tokat Öğretmen Okulu binasında temel görevi olan öğretme yetiştirme hizmetini sürdürmektedir.
Bölümler: Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü İlköğretim Bölümleriyle eğitim vermektedir.
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eski Rektörlük Binası Şehir Yerleşkesi
Tel : 0 (356) 252 15 36
Fax: 0 (356) 252 15 46
E- Mail: egitim@gop.edu.tr


Fen-Edebiyat Fakültesi:
Fakültemiz 1992 de kuruluşundan sonra geçen 7 yıl boyunca eskiden Tokat Öğretmen Okulu olan bir binada oldukça zor koşullar altında eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma etkinliklerini sürdürmüştür. 1995 yılında Tokat merkezinin 7 km batısındaki Taşlıçiftlik Kampüsü’nde temeli atılmış olan fakülte binamızın küçük bir bölümü 1999 Aralık ayında yerleşime açılmıştır. Geriye kalan kısmın inşaatı hızla devam etmektedir.

Binanın 2000 yılında hizmete açılan bir kısmına Matematik Bölümü Türkdili ve Edebiyatı Bölümü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü yerleştirilmiş; 2001 yılında hizmete açılan bir kısmına ise geçici olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı Zorunlu Dersler Bölüm Başkanlığı ve YLS büroları yerleştirilmiştir.Dekanlık büroları binanın D bloğundaki asil yerlerine taşınmıştır.
Bölümler: Biyoloji Bölümü Fizik Bölümü Kimya Bölümü Matematik Bölümü Tarih Bölümü
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT
Telefon: 0 (356) 252 15 82
Fax: 0 (356) 252 15 85
E-Mail: fened@gop.edu.trİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi:
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1995 yılında kurulmuştur.Fakültemizin temel amacı Türkiye’nin 2000’li yıllarda yaratıcı yenilikçi sorun çözücü üretken insan gücünü yetiştirmektir. Bununla birlikte öğrencilerimizin çağın hızla değişen koşullarına uyum sağlaması ve iş hayatında başarılı olmaları da hedeflenmektedir.
Bölümler: İşletme Bölümü İktisat Bölümü Kamu Yönetimi Bölümü Maliye Bölümü Endüstri İlişkileri Bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır.
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü
Telefon: 0 (356) 252 15 82
Fax: 0 (356) 252 16 73
Mail: iibf@gop.edu.trTıp Fakültesi:
21 Temmuz 1995 tarihinde kurulan Tıp Fakültemiz Dekanlığına 08.12.2000 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr.Mümtaz Turgut TOPBAŞ’ın vekaleten atanmasından sonra 20.03.2001 tarihinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Zehra SEYFİKLİ Yükseköğretim Kanunun 40-b maddesi gereğince Tıp Fakültemize Dekan olarak atanmıştır.Yükseköğretim Kurulu’nun 11.12.1998 tarih ve 2695 sayılı yazılarında belirtilen Bölüm ve Anabilim dallarının kurulmasıyla ilgili yazı gereği Dekan atamasından sonra Akademik Personel teminine başlanmıştır.Şu anda 3 Bölüm de 1 Profesör 20 Yardımcı Doçent 2 Uzman olmak üzere toplam 23 Öğretim elemanımız Akademik kadroyu oluştururken 1 Fakülte Sekreteri 2 memur 2 Yardımcı Hizmetler Sınıfı Elemanı olmak üzere 28 kişilik kadrosuyla Tıp Fakültesi Dekanlık personeli hizmet sunmaktadır.
Bölümler: Temel Tıp Bilimi Bölümü Dahili Tıp Bilimi Bölümü Cerrahi Tıp Bilimi Bölümleridir.
Telefon: 212 90 74 / 212 95 00 / 212 90 33
Faks 21294 17Ziraat Fakültesi:
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


1982 ’de Sivas Cumhuriyet Üniversitesine bağlı olarak kurulan Ziraat Fakültesi 1983 yılından bu yana Tokat’ta eğitim-öğretim faaliyetini sürdürmektedir.
1992 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesinin kurulması ile beraber Fakültemiz bu üniversiteye bağlanmıştır.1999 yılına kadar bünyesinde 10 bölüm bulunan fakültemizde 8 bölümde eğitim-öğretim yapılmıştır.
Daha sonra 1999 yılında Ziraat Fakültelerinin yeniden yapılanması sonucunda 4 programda eğitim-öğretime devam edilmektedir.
1999 yılında yeniden yapılanma başladıktan sonra ikinci öğretim kaldırılmış ve belirtilen tarihten sonra bu programlara öğrenci alınmamıştır.
Fakültemiz Tokat-Turhal arasında Merkezden 10 Km. mesafede kurulan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsünde bulunmakta olup 17.500 m2 kapalı alanı bulunmaktadır. Ayrıca uygulama arazileri seralar.balıkçılık üniteleri ve kümesler bulunmaktadır.
Bölümler: Bahçe Bitkileri Bölümü Bitki Koruma Bölümü Gıda Mühendisliği Bölümü Su Ürünleri Bölümü Tarım Ekonomisi Bölümü Tarım Makinaları Bölümü Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Tarla Bitkileri Bölümü Toprak Bölümü Zootekni Bölümü
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü
Telefon: 0 (356) 252 14 89


______________________________ENSTİTÜLER__________ ________________________
Fen Bilimleri Enstitüsü:
1992-1993 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden devralınan 96 öğrenciyle faaliyetlerine başlamıştır. (14.03.1993) 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında yaklaşık 130 Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencisi ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne kadar 54 doktora 224 yüksek lisans öğrencisi çalışmalarını başarı ile bitirmiştir. Enstitümüzde eğitim-öğretim faaliyetleri Üniversitemizin ilgili Fakültelerinin öğretim üyeleri tarafından yapılmaktadır.Kendisine ait özel bir binası bulunmayan EnstitümüzFen Edebiyat Fakültesi binasında faaliyetini sürdürmektedir.Enstitümüze ait kütüphane bilgisayar laboratuarı toplantı salonu ve diğer çalışma mekanlarıyla eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir.
Anabilim Dalları: Bahçe Bitkileri Bitki Koruma Anabilim Dalı Biyoloji Fizik Kimya Gıda Mühendisliği Matematik Tarla Bitkileri Tarım Ekonomisi Tarım Makinaları Toprak Zootekni alanında eğitim vermektedir.
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü
Telefon: 0 (356) 252 11 48
Fax: 0 (356) 252 11 48
Mail: fenbil@gop.edu.tr


Sağlık Bilimleri Enstitüsü:
04.03.2003 tarih 3811 sayılı bakanlar kurulu kararı ile kurulmuştur.
Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü
Telefon: 0 (356) 252 16 16


Sosyal Bilimler Enstitüsü:
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 1993 yılında kurulmuş ve 1994 - 1995 akademik yılında eğitim - öğretime başlamıştır. Halen Enstitü bünyesinde Tarih Türk Dili ve Edebiyatı İşletme İktisat Kamu Yönetimi Eğitim Bilimleri İlköğretim ve Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Anabilim Dallarında yüksek lisans düzeyinde eğitim verilmektedir.
Eğitim Bilimleriİlköğretim İktisatİşletmeKamu YönetimiOrtaöğratim Sosyal Alanlar Eğitimi
TarihTürk Dili ve Edebiyatı bölümleriyle eğitimini sürdürmektedir.
Adres:Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT
Telefon&Faks: (356) 252 15 02
E-posta :sbe@gop.edu.tr
_____________________________YÜKSEKOKULLAR______________________________
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yüksekokulu 1995 yılında 2809 sayılı kanunla kurulmuştur. Okulumuzda şu an Beden Eğitimi Öğretmenliği Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor yöneticiliği bölümleri mevcut olup eğitimini şimdilik Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde sürdürmektedir.
Yüksekokulumuz 2001-2002 öğretim yılında normal öğretimde 60 bayan 199 erkek II.öğretimde 40 bayan 134 erkek olmak üzere toplanı 433 öğrenci öğrenim görmektedir.
Ayrıca Yüksekokulumuzda iki spor salonu bir toprak Futbol/Atletizm sahası bir Cimnastik ve güreş salonu beş derslik bir laboratuvar ve Bir Kütüphane bulunmaktadır.
Bölümler: Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Spor Yöneticiliği Bölümü Antrenörlük Eğitimi Bölümleridir.
Adres:Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eski Rektörlük Binası Şehir Yerleşkesi
Telefon 0 (356) 212 85 68
Fax: 0 (356) 214 18 18
Tokat Sağlık Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Tokat Sağlık Yüksekokulu Yüksek Sağlık Şurası’nın 23 Mayıs 1995 tarih ve 185/1 sayılı kararlan doğrultusunda 2 Kasım 1996 tarih ve 22805 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 96/8655 sayılı Bakanlar Kurulu Karan île kurulmuştur. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 08.09.1997 tarih ve 17598 sayılı yazılarında Sağlık Yüksekokullarında 3. sınıf açılması konusu 02.09.1997 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 21.01.1997 tarih ve 97.03.148 sayılı Yürütme Kurulu Kararı dikkate alınarak 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/h maddesi uyarınca Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlı Sağlık Yüksekokulunun kurulmasına karar verilmiştir. Yüksekokulumuz 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında fiilen faaliyete geçmiştir.
Yüksekokulumuza 2001- 2002 Eğitim-Öğretim Yılında Hemşirelik Bölümünde 136 Ebelik Bölümünde ise 166 olmak üzere toplam 302 öğrencimiz bulunmaktadır.
Yüksekokulumuza bağlı Öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda bir kısmı da kendi imkanları ile kiraladıkları evlerde barınmaktadır.
Posta : Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Sağlık Yüksekokulu
Telefon : (0 356) 212 85 66
Fax 0356)214 1773
E-Mail: tsyo@gop.edu.tr


Yabancı Diller Yüksekokulu:
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Bakanlar kurulunun 07.08.2002 tarihli kararı ile kurulmuştur. 2003-2004 Öğretim Yılında İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfları ile hizmete giren Yüksekokulun bünyesinde Üniversitemize bağlı Enstitülerinden gelen talepler doğrultusunda İngilizce Hazırlık Sınıfları da açılmaktadır. Ayrıca Öğrencilerimizden Öğretim Elemanlarından ve Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda Yüksekokul Müdürlüğü tarafından belirli dönemlerde İngilizce-Almanca-Fransızca kursları da düzenlenmektedir.

Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüsü
Telefon: 0 (356) 252 12 22
Fax: 0 (356) 252 12 22Zile Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu:
Yüksekokulumuz resmi olarak 1997 yılında kurulmuş olup ilk öğrencilerini 1998 yılında kabul etmiştir. 2002 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Halen 186 öğrencisine 8 Öğretim Görevlisi ve 2 Okutman’dan oluşan akademik kadrosu ile öğretim vermektedir.Yüksekokulumuz da dört yıllık Normal Örgün Öğretim Sistemi(4 yıl-8 yarıyıl) ile ülkemiz turizmine uzman turizmciler yetiştirmek temel hedefimizi oluşturmaktadır.Yüksekokulumuzda birinci sınıftan başlayarak yoğun bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Yüksekokula kayıt yaptıran her öğrenci birinci sınıfta 16 saat ikinci sınıfta 6 saat üçüncü sınıfta 4 saat ve dördüncü sınıfta 4 saatlik İngilizce yabancı dil derslerini alıp başarmak zorundadır. Ayrıca üçüncü sınıfta 4 saat ve dördüncü sınıfta 6 saatlik Almanca İkinci Yabancı Dil dersini alıp başarmak zorundadır. Öğrencilerimize 1 adet bilgisayar laboratuarında genel bilgisayar kullanımı ve turizm sektörü ile ilgili paket programların kullanımı üzerine dersler verilmektedir.
Adres: Zile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu / 60400 / Zile-Tokat
Telefon: 0 (356) 317 32 43
Fax: 0 (356) 317 32 45
Mail: zturyo@gop.edu.tr


_______________________MESLEK YÜKSEKOKULLARI_____________________________
Almus Meslek Yüksekokulu:
Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlı olarak Tokat İli Almus İlçesi Tufantepe mevkiinde 1995 yılında 32 dönümlük arazi üzerine kurulmuş 2 binada hizmet vermektedir. Okulumuz ilk olarak 1997-1998 eğitim-öğretim döneminde Su Ürünleri programına öğrenci almıştır.
Almus Meslek Yüksekokulu ekonomik kalkınmanın ancak yetişmiş insan gücü ile mümkün olduğu mesleki eğitimin ise yetişmiş insan gücü meydana getirmenin kesin şartı olduğunun bilinci ile Almus ilçesinde bulunan baraj gölünün de aktif halde kullanılması düşüncesi ile halkı balıkçılık faaliyetlerine teşvik etmek yönlendirmek ve memleketimize teknik ara eleman yetiştirmek amacıyla 1995 yılında kurulmuştur.
Almus Meslek Yüksekokulu laboratuarları araç gereç malzeme ağa kafesler balıkçı kayığı gibi teknik imkanlar yönünden çok zengin durumda olup 30 kişilik sınıflarda teorik 30 kişilik laboratuarda ve uygulama kafeslerinde pratik eğitim vermektedir.


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Okulumuzda bilgisayar dersleri zorunlu olup 1 sınıf 1. döneminde 1 saat teorik 4 saat uygulama olarak verilmektedir. 15 adet bilgisayarı olan laboratuarımızda ders haricinde de öğrencilerimiz boş zamanlarında bilgisayarlardan çalışma imkanı verilmektedir.
Okulumuzda teorik olarak anlatılan bilgiler laboratuar ortamında pratik hale getirilmektedir. Öğrencileri araştırmaya sevk etmek için uygulama ödevleri verilerek sorumlu öğretim elemanları gözetiminde çalışmaları takip edilmektedir. 2. yarıyılın sonunda 40 işgünü özel veya resmi kurumlarda öğrencilerimiz staj yapmaktadır. Ayrıca 4. yarıyılın sonunda öğrencilerimize teknik ve uygulama gezileri yaptırılmaktadır. Yüksekokulumuzda 30 öğrenci kapasiteli 1 adet laboratuarında 15 bilgisayar ile uygulamalar yapılmaktadır. Malzeme yönünden zengin 2. bir laboratuarımızda da akvaryumlarda süs balığı yetiştiriciliği uygulamaları yapılmaktadır. Yine baraj gölü yüzeyindeki ağ kafeslerde alabalık yetiştiriciliği uygulamaları yapılan doğal laboratuarımız mevcuttur.
Okulumuzda 30 öğrenci kapasiteli 2 derslik 40 öğrenci kapasiteli 1 derslik olmak üzere toplam 3 derslik mevcuttur. Uygun şartları taşıyan öğrencilerimiz Türk Eğitim Vakfı Başbakanlık Kredi ve Yurtlar Kurumu gibi kurumların burs ve kredilerinden faydalandırılmakta olup ayrıca Almus İlçesi Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından öğrencilerimize zaman zaman burs ve yakacak yardımı yapılmaktadır.
Yüksekokulumuza ait yurt olmamakla birlikte ilimiz Tokat ın 35 km. mesafede olması nedeni ile Tokat Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda öğrencilerimizden isteyenler barınabilmektedirler. Ayrıca Almus İlçemizde kiralık ev bulmada öğrencilerimize okul idaremiz yardımcı olmakta evde kalan öğrencilerimize imkanlar nispetinde yatak ranza battaniye dolap gibi ev eşyaları kullanım amaçlı verilebilmektedir. Okul yönetimimiz okul öğrenci temsilciliği ile birlikte çeşitli müzik eğlence programları düzenlemektedir. Yüksekokulumuz spor alanları araç gereç ve malzeme yönünden zengin bir okuldur. Geniş kampüs alanı içerisinde birçok spor faaliyeti yapılabilmektedir. Rektörlüğümüz tarafından organize edilen fakülte ve yüksekokullar arası futbol turnuvası ayrıca ilçe Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen Kaymakamlık Kupası Futbol turnuvalarına okul futbol takımımız katılmaktadır. İsteyen her öğrenci müsabakalar dışında da bu tesislerden bağımsız olarak yararlanabilir.
2000-2001 Eğitim-öğretim yılı öğrenci sayımız 64 tür. Puan türümüz eşit ağırlıktır. 1 sınıfı 70 veya daha yüksek bir not ortalaması ile bitiren öğrenciler diğer üniversitelerin ilgili bölümlerine diğer üniversitelerinde ilgili bölümlerinden okulumuz su ürünleri bölümüne yatay geçiş yapabilirler. Su Ürünleri Bölümü ile eğitim vermektedir.
Adres: Tufantepe mevkii Almus / TOKAT
Telefon: 0 (356) 411 42 02
Fax: 0 (356) 411 42 03


Erbaa Meslek Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


1993 yılında Sağlık Meslek Lisesi binasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adı ile kurulmuştur. Kuruluşuyla birlikte Hemşirelik programıyla öğretime devam etmiştir.
İki yıl bu binada hizmet verdikten sonra yeni programların açılmasıyla 1995 yılında Belediye mülkiyetinde bulunan eski Hükümet binasına taşınmıştır. Aynı yıl Seracılık ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Programları açılmıştır. Daha sonra İşletmecilik programı Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programlarıyla öğretime devam etmiştir.
1999 yılı haziran ayında Üniversitemizin mülkiyetine ait bulunan Taşova yolu üzerindeki kampus alanındaki kendi binasına taşınmıştır. Halen Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adı altında Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı Erbaa Meslek Yüksekokulu adı altında ise İşletme Muhasebe Bankacılık ve Tekstil programlarıyla öğretime devam etmektedir.
İşletme Muhasebe Bankacılık Tekstil proğramlarıyla eğitim vermektedir.
Adres: Tosunlar Köyü Boyacı ve Göller mevkii Erbaa / TOKAT
Telefon: 0 (356) 725 86 92
Fax: 0 (356) 725 86 93
Mail: erbaamyo@gop.edu.tr


Niksar Meslek Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Niksar Meslek Yüksekokulu Tokat - Niksar sınırları içerisindeki Çengelli Köyü Ağpınar mevkii içerisine kurulmuştur. Niksar merkezden; ortalama 5 kilometre uzaklıktadır.
Ulaşım Niksar Otogarından kalkan okul servisleriyle sağlanmaktadır.
Niksar Meslek Yüksekokulu ilk başta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bağlı olarak Yüksek Öğretimine başlamıştır. 08/01/1992 tarihli kararı ile ilk öğretimine başlamıştır. Daha sonra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır.
Niksar Meslek Yüksekokulu Çengelli Köyü Ağpınar Mevkiinde yer alan yeni kampus binasına taşınmış olup bu yeni binada 1998/1999 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren öğretimini sürdürmektedir.
Bilgisayar Programlama Elektrik Endüstriyel Elektronik Pazarlama İnşaat Turizm bölümleriyle eğitim vermektedir.
Niksar Meslek Yüksekokulunda 100 öğrenci kapasiteli kütüphane bulunmaktadır; fakat kitap sayısı yeterli değildir. 16/09/1999 tarihinde alınan gr-3770 riso baskı makinesi ile ders notlarının basım işlemleri okulda yapılmaktadır.
Kampus binasında yeterli büyüklükte yemekhane ve mutfak mevcuttur. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı yemekhane tüm personel ve öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrenci kantini 250 kişi kapasiteli olup yeterlidir.
Niksar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin barınacağı bir yurt açmıştır. 180 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından kiralanarak protokol yapılmıştır ve faaliyete geçirilmiştir. Niksar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin sosyal alanda faaliyetlerini geliştirmeleri amacıyla kampus arazisinin üzerinde bir basketbol ve voleybol sahası hizmete açmıştır. Dinlenme tesisi ve lojmanı şu anda mevcut değildir.
Niksar Meslek Yüksekokulu’nun aracı bulunmamaktadır. Öğrencilerin uygulama gezilerinde Niksar Belediyesi’nin okula tahsis ettiği otobüs kullanılmaktadır.
Adres: Niksar Meslek Yüksekokulu Çengelli Köyü Ağpınar mevkii. NİKSAR / TOKAT
Telefon: 0 (356) 527 81 10
Fax: 0 (356) 527 24 52Reşadiye Meslek Yüksekokulu:
Reşadiye Meslek Yüksekokulu’nun açılmasına 25.01.1994 tarihinde YÖK yürütme kurulunca karar verilmiştir. 04.11.1994 tarihinde Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Mümtaz Turgut TOPBAŞ’ın atanması ile Reşadiye Meslek Yüksekokulunun Öğretim faaliyetine geçmesi için gerekli çalışmalara hız verilmiş olup 21.11.1994 tarihinde Öğr.Gör. Musa Tuncel Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mümtaz Turgut TOPBAŞ tarafından ilk kurucu müdür olarak atanmış ve 1995-1996 Öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlara bağlı Turizm ve Otelcilik bölümüne ÖSYM ile öğrenci alınmış olup öğretime başlanmıştır.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Senatosu’nun 08.01.1997 tarihli toplantısında Reşadiye Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar Bünyesinde Bilgisayar Programcılığı bölümü açılmasına karar verilmiş ve 1997-1998 Öğretim yılında öğrenci alarak öğretime başlamıştır.
Reşadiye Meslek Yüksekokulu kendi kampus alanı çalışmalarını tamamlamış olup kendi binaları yapılancıya kadar şu anda Reşadiye İlçe merkezi içerisinde bulunmaktadır.
Bilgisayar Teknolojisi ve ProgramlamaTurizm ve Otel İşletmeciliği bölümleriyle eğitimine devam etmektedir.
Adres: Reşadiye Meslek Yüksekokulu Reşadiye / TOKAT
Telefon : 0 356 461 33 55
Fax : 0 356 461 43 55
Tokat Meslek Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


1976 yılında kurulan Meslek Yüksekokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı iken 2809 sayılı kanunla Cumhuriyet Üniversitesine ve daha sonrada 1992 yılında 3837 sayılı kanunla Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlanmıştır. Taşlıçiftlik Kampüsünde eğitim ve öğretimini sürdüren Yüksekokulumuzda Teknik Programlar İktisadi ve İdari Programlar olmak üzere iki bölüm mevcuttur.
Teknik programlara bağlı olarak normal öğretimde Elektrik Harita Kadastro İnşaat Tekstil ve Seracılık olmak üzere 5 program ikinci öğretimde ise Elektrik Harita Kadastro İnşaat Tekstil Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Endüstriyel Elektronik El Sanatları Mobilya dekorasyon Otomotiv Makine ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi olmak üzere 11 program mevcuttur.
İktisadi ve idari programlarda normal ve ikinci öğretimde İşletmecilik Muhasebe Büro Yönetimi ve sekreterlik ve Turizm ve Otelcilik olmak üzere 4 program mevcuttur.
Yüksekokulumuzda normal ve ikinci öğretim olmak üzere 2106 öğrenci öğrenim görmektedir. Meslek Yüksekokulumuzda 13 derslik 1 Amfi 4 Elektrik Laboratuarı 2 İnşaat Laboratuarı 2 Bilgisayar Laboratuarı ve 1 Büro Uygulama Laboratuarı bulunmaktadır.
BÖLÜMLER:
Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı Elektrik Programı İnşaat Programı Harita Kadastro Programı Tekstil Programı Endüstriyel Elektronik Programı Makina Programı Otomotiv Programı Seracılık Programı El sanatları Programı Mobilya Dekorasyon Programı Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Programıİşletme Programı Muhasebe Programı Büro Yön. ve Sekreterlik Programı Turizm Otelcilik Programlarılarını bünyesinde bulundurmaktadır.
ADRES : Gazi Osman Paşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Taşlıçiftlik Kampüsü 60200 / TOKAT
Telefon : (356) 252 15 26 (Direkt) (356) 252 12 06 (Santral)
Fax: (356) 252 15 27


Turhal Meslek Yüksekokulu:


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım

Gaziosmanpaşa Üniversitesine bağlı olarak Turhal Meslek Yüksek Okulu Tokat’ın Turhal ilçesinde 1995 yılında açılmıştır. Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Elektrik Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Mekatronik İşletme Bilgisayarlı Muhasebe ve Pazarlama programları mevcuttur. Turhal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunuda bünyesinde bulundurmaktadır.
Bu programların amacı daha çok teknik hizmet veren kuruluşların ara eleman ihtiyacını karşılamaktır.
35 Bilgisayardan oluşmaktadır. Ağ sistemi ve 128 K internet bağlantısı sürekli mevcuttur. Bu laboratuar Bilgisayar programları öğrencileri için tahsis edilmiştir.Nesne Tabanlı Programlama Görsel Programlama ve Network dersleri verilmektedir.Video projeksiyon (data show) ve multimedya aygıtları ile eğitim verilmektedir. Bilgisayar Proğramlama ve TeknolojisiBiyomedikal ve Cihaz TeknolojisiMekatronikElektrikİşletmeMuhasebe ve Pazarlama bölümleri ile eğitim vermektedir.
Adres: Turhal Meslek Yüksekokulu Kampüsü Güneşli Mah. TURHAL / TOKAT
Telefon: 0 (356) 275 78 39
Fax: 0 (356) 276 14 48
Mail: turhalmyo@gop.edu.tr


Zile Meslek Yüksekokulu:
1989 Yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş ve 1992 yılında Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesine bağlanmıştır. "Teknik Programlar Bölümü" ile "İktisadi ve İdari Programlar Bölümü" olmak üzere 2 bölüme bağlı 6 programda yaklaşık 600 öğrenci eğitim görmektedir.


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım


Bölümler: Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü İnşaat Bölümü Otomotiv Bölümü
Mekatronik Bölümü İşletme Bölümü Muhasebe BölümüBankacılık Bölümü İletişim bölümleridir.
Binada 200 kişilik yemekhane; 1 kantin; 1 kütüphane; 9 derslik; 1 anfi 1 toplantı salonu ve 20 adet personel bürosu bulunmaktadır. Zile MYO’nda 2 Öğretim Üyesi 13 Öğretim Görevlisi 3 Okutman 2 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 20 adet akademik personel ile 22 adet idari personel görev yapmaktadır.
Bilgisayar Proğramına’na ait tümü ağ ve 128 K.’lık küresel internet erişimine sahip 22 adet PC’den oluşan 16 KVA kesintisiz güç donatımlı sinevizyon imkanına sahip "Bilgisayar Programcılığı Uygulama Laboratuvarı" adında bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır .
"Bilgisayar Destekli Uygulama Laboratuvarı" adında diğer tüm programların yararlandığı 20 kullanıcılı ikinci bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.
Otomotiv Progmanına ait "Otomotiv Atelyesi" "Otomotiv Elektrik ve Elektroniği Laboratuvarı" ile "İçten Yanmalı Motorlar Laboratuvarı" bulunmaktadır. İnşaat Programına ait bir adet "İnşaat Atelyesi" bulunmaktadır. Ayrıca Teknik Programların ortak kullandıkları bir adet "Çizim Salonu" vardır.
Adres: Prof. Dr. Mümtaz Turgut TOPBAŞ Kampüsü Zile-Çekerek Yolu 3.Km. Sivriçal Tepesi 60400 ZİLE / TOKAT
Telefon: 0 (356) 317 50 78 0 (356) 317 65 88 0 (356) 318 32 48
Fax: 0 (356) 317 50 79
Mail: zmyo@gop.edu.tr


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Mutluluk Reçetem (31-08-2010)
Etiketler
universite, universiteler

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tanıtım konusu, GENEL KÜLTÜR / Üniversiteler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: tokat üniversitesi bölümleri, tokat üniversitesi, erbaa myo, zile myo, erbaa meslek yüksek okulu, tokat erbaa, tokat erbaa myo, turhal myo, niksar myo, tokat niksar, tokat turhal üniversitesi, tokat gop lisesi, zile meslek yüksek okulu, tokat zile myo, tokat erbaa meslek yüksek okulu,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Kırıkkale Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 1 22-07-2008 02:31
Erzurum Atatürk Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:28
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:27
İzmir Ege Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:15
Harran Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:06

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:05 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats