bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Üniversiteler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-07-2008, 07:11   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Beykent Üniversitesi Tanıtım

Beykent Üniversitesi TanıtımTARİHÇE
Adem Çelik - Beykent Eğitim Vakfı 1996'da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulmuş kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

Vizyon ve Misyon

Beykent Üniversitesi'nin vizyonu; dünya standartlarında çağdaş ve bilimsel düşünce sistemini benimseyen teknolojik altyapısı ve donanımı ile bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen kendi tarihinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen bilimin etik değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek; ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen her alanda kendine güvenen bilgi çağının gereklerini yerine getiren bir dünya üniversitesi olmaktır.
Beykent Üniversitesi tüm birimleri ve çalışanları ile birlikte çağdaş dünyada yaşanan kentleşme olgusuna paralel olarak öğrencilerine şehirleşme kültürünü de yaşatan bir "Kent Üniversitesi"dir. Üniversitemiz Türkiye'de ve dünyada yaşanan bilim ve eğitim alanlarındaki gelişmelere paralel olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını son hızla sürdürmektedir. Vizyonumuz "Beykent Üniversitesi Bir Dünya Üniversitesidir" sloganını daha da güçlendirmektir.


Kampüsler


Şişli Ayazağa Kampüsü

Beykent Üniversitesi Tanıtım


Üniversitemizin İstanbul İli Şişli İlçesi sınırları içerisinde yer alan 8.000 öğrenci kapasiteli Şişli Ayazağa Kampüsü 2005-2006 eğitim-öğretim yılında açılmıştır. Derslikleri kütüphanesi sanat merkezi konferans salonları laboratuvarları atölyeleri stüdyoları ve aktivite alanları ile Türkiye'nin en modern eğitim kampüsü olmaya aday olan Ayazağa Kampüsü'nde Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik ve Bilgisayar İngiliz Dili ve Edebiyatı Türk Dili ve Edebiyatı Psikoloji Bölümleri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) İşletme (Türkçe) Uluslararası İlişkiler Uluslararası Ticaret Yönetim Bilişim Sistemleri İktisat Turizm İşletmeciliği Bankacılık ve Finans Bölümleri; Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon (İngilizce) Sinema Televizyon (Türkçe) Tekstil Tasarım İletişim ve Tasarım Grafik Tasarım Oyunculuk Resim Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümleri'yle; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kimya Mühendisliği İnşaat Mühendisliği (Bu bölüme öğrenci 2008-2009 Akademik yılında alınacaktır) Mimarlık İç Mimarlık Bölümleri; Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Mütercim Tercümanlık (İngilizce) ve Mütercim Tercümanlık (Rusça) Bölümleri'nde eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Beykent Üniversitesi Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü
Üniversitemiz Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü İstanbul İli Büyükçekmece İlçesi sınırları içerisinde Beylikdüzü Beykent yerleşim bölgesinde kurulmuştur. Bu yerleşim bölgesi yeni İstanbul kent yaşamının sağlık ve alışveriş merkezlerini barınma fuar ve oyun alanlarını içermektedir.
16.000 m2'lik kapalı alana sahip eğitim kompleksimizde modern eğitim alanları laboratuvarlar atölyeler stüdyolar cep sineması konferans salonu sanat merkezi açık ve kapalı spor alanları yüzme havuzu ve alışveriş merkezi yer almaktadır.
Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde çağdaş bir teknoloji ve altyapı kullanarak ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılayacak şekilde 20'si gündüz 10'u ise gece eğitim veren 30 program bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulu ulaşmış olduğu eğitim-öğretim imkan ve kabiliyetlerini gündüz çalıştığı için okuma imkanı olmayan öğrencilere hizmet sunmak amacıyla 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ilk defa ek yerleştirmede ikinci öğretim (gece) programlarını açmıştır. Fiziki imkanları teknik donanımı laboratuvar atölye ve diğer altyapısı eğitim-öğretim deneyimi ve yetkin öğretim kadrosu ile mesleki teknik eğitimde bir marka olan Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretim faaliyetlerini Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü'nde sürdürmektedir.

Taksim Kampüsü
Beykent Üniversitesi Tanıtım

Türkiye'nin kültür ve sanat alanında en önemli bölgesi Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m2 kapalı alana sahip olan Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsü 2004 yılında eğitim-öğretime açılmıştır.

Taksim Kampüsü'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı olarak Yüksek Lisans Eğitimi yapılmaktadır.
Beykent Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi bu kampüste faaliyet göstermektedir.
Bir “Bilim kültür ve sanat merkezi” olarak da hizmet veren bu merkezde Necati Abacı Sanat Galerisi yer almaktadır.Değerli Gençler

Günümüz iş dünyası yaşam için gerekli temel bilgilerin yanı sıra kendini her an yenileyen alanında iyi yetişmiş dünya ölçeğinde düşünen ve çalışabilen uzmanlara ihtiyaç duymaktadır.

Ortaöğretim genel kültür kazandırır. Yükseköğretim ise uzmanlaşma sürecindeki ilk önemli adımdır. Uzmanlaştığınız alandaki gerçek başarılara daha üst düzeyde görev ve sorumluluklar alarak belirli bir iş tecrübesi edindikten sonra ulaşabileceksiniz.

Üniversite eğitiminden beklentiniz eminim tamamlanması gereken sürenin sonunda alacağınız diplomadan ibaret değildir; hedefiniz uzmanlaşacağınız alanda tam donanımlı bilgi teknolojilerine hakim en az iki yabancı dili profesyonel iş yaşamında kullanabilen mutluluğu başarıyla özdeşleştiren bir birey olmak... İşte size hedefinizi gerçekleştirmede yardımcı olacak çağdaş bir eğitim kurumu; çağın gerektirdiği bilgiyi yaşamla bütünleştiren Beykent Üniversitesi. Burası sizin üniversitenizdir.

Biz öğrencilerimiz için Beykent Üniversitesi'nde sıcak sevecen bir eğitim ve yaşam ortamı hazırladık.

Üniversitenizi tanımak için Beykent'e gelin geleceğe nasıl bir ortamda hazırlanacağınızı görün; sosyal yaşamı teknik donanımı eğitim programlarını öğretim üyelerinizi daha yakından tanıyın. Beykentli olmanın farkını yaşam boyu taşıyacak olan öğrencilerimizle ve aileleri ile tanışın.

En doğru kararı ailenizin ve öğretmenlerinizin desteği ile özgür iradenizle alacağınıza inanıyorum.

Sizlere şimdiden başarılar dilerim.
Saygı ve sevgilerimle

Adem ÇELİK
Mütevelli Heyeti Başkanı

Sevgili Öğrenciler
Değerli Mensuplarımız

31.12.2005 tarihli 26040 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları yönetmenliğinin 22. maddesi uyarınca üniversite yönetiminde 10.2.2006 tarihi itibarıyla Rektör değişikliği olmuş ve bir önceki Rektör Sn. Prof. Dr. M. Fikret Gezgin’den bayrağı devralmış bulunmaktayım. Kurumların ve üniversiter yapının devamlılığı ele alındığında Sn Prof. Dr. M. Fikret Gezgin’in bugüne kadar yapmış olduğu değerli çalışmaları ve planlarının uygulanmasına aynen devam edilecektir.

Üniversiter yapının olmazsa olmazları olan siz sevgili öğrenciler kıymetli bürokratlar ve değerli öğretim elemanları Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği Çağdaş Medeniyet seviyesine ulaşmada birlik ve beraberlik içerisinde Beykent’li olmanın gururuyla çalışmalarımız sürdürülecektir.Sevgili Öğrenciler


Günümüzde eğitim sürecine öğrencinin aktif olarak katılması ve eğitimin bir parçası olarak kendisini hissetmesi motivasyonun artmasına böylece eğitim sürecinin daha etkin olmasına katkıda bulunmaktadır. Bu amaca yönelik olarak ev ödevi proje ve alan çalışması gibi doğrudan öğrencinin kendi inisiyatifine dayalı çalışmalarda özgün ve bağımsız konularının işlenmesine özen gösterilmesi Beykent Üniversitesinin bundan sonra da üzerinde duracağı önemli eğitimlerden birisi olacaktır.İnisiyatif alabilen ve bunu başarıyla kullanabilen öğrencinin sorumluluk ve etik duyguları da gelişir. Bu duygularda yüklü öğrencilerimizin eğitim konusundaki görüşlerini almak üzere her yarıyıl sonunda periyodik olarak eğitimin bir parçası olan öğretim üye ve yardımcılarının performansını değerlendirme anketler yapılacaktır. Bu anketlerden elde edilen bilgiler ışığında bir sonraki dönemin planlanmasına gidilecektir. Bu şekilde eğitime öğrencilerimizin aktif katılımı sağlanarak gelişen ve değişen bir Beykent Üniversitesi profili sağlanacaktır.Değerli Beykent Mensupları


Üniversiter yapının diğer iki ana unsurları alarak bugüne kadar yapılan gelişmeleri çağdaş ekonomik hale getirmek eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek ve evrensel nitelikli bilimsel araştırma faaliyetlerini arttırmak amacıyla yeniden yapılanma çalışmalarına başlanılacaktır. Bu çerçevede iki ana hedef göz önüne alınmalıdır;


1-Eğitim ve Öğretim kalitesinin yükseltilmesi

2-Uluslararası düzeyde evrensel bilime katkı sağlayacak araştırma faaliyetlerinin yaygınlaştırılması.


Beykent’li olma özduygusuyla yukarıdaki hedeflere hep birlikte yürüyeceğiz. Bu yürüyüşte Vakıf Mütevelli Heyetimiz ve Başkanı Sayın Adem Çelik’in bugüne kadar yapmış oldukları cesur yatırımların devamında da yanımızda yer alacağına inancım tamdır. Bu yeni dönemin Beykent Üniversitesine ve Türk Milletine hayırlı olmasını dilerim.


Saygılarımla
Rektör
Cuma Bayat


Beykent Eğitim Kurumları
Beykent Eğitim Kurumları'nın temeli Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem ÇELİK tarafından 1990 yılında Özel İstanbul Beykent İlköğretim Okulu ve Özel İstanbul Beykent Lisesi'nin kurulması ile atılmıştır. Beykent yerleşim projesi mimarı Adem Çelik kendi adıyla anılan ilköğretim okulunu yaptırarak 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştır. 1994 yılında Özel İstanbul Beykent Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi 1997 yılında Beykent Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Edirne Beykent Lisesi ve Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu kurulmuştur. 2003 yılında kurulan Özel Edirne Beykent Fen Lisesi ile 2004 - 2005 eğitim -öğretim yılında İstanbul ve Edirne'de bulunan Beykent Okulları'nda yaklaşık 1200 öğrenci öğrenim görmektedir.

Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı ve Beykent Üniversitesi
Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı 1996'da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla kurulmuş kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi'nde bugün 4 fakülte ve bu fakültelere bağlı 16 bölüm 1 Yabancı Diller Yüksekokulu'na bağlı Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Bölümü 1 Meslek Yüksek Okulu'na bağlı I.Öğretim'de 13 Program ve METEB kapsamında II. Öğretimde 9 program olmak üzere toplam 21 farklı programda eğitim-öğretim yapılmaktadır.Beykent Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere 2 Enstitü'de Yüksek Lisans Eğitim - Öğretimi 33 farklı programda sürdürülmektedir.

Bugün Beykent Üniversitesi yaklaşık %22'si burslu olmak üzere toplam 6243 öğrencisi seçkin akademik kadrosu dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektetir.


neden beykent üniversitesi

Kent Üniversitesi vizyonu içinde sosyal ve kültürel yaşamla içiçe eğitim
Teorinin yanısıra uygulamaya dönük eğitim sistemi
Öğrenci odaklı alanlarında seçkin akademisyenlerle birebir eğitim olanağı
Çift Anadal ve Yandal Programları ile iki diploma ile mezun olma fırsatı
Sanayi işbirliği protokolleriyle Türkiye'nin en seçkin kurumlarında staj ve mezuniyet sonrası iş olanakları
Mezuniyet sonrası başarılı olanlara kurum bünyesinde iş olanakları
Dünya standartlarında kütüphane araştırma kaynakları bilgisayar laboratuvarları atölyeler ve stüdyolar
Her öğrenciye bir akademik ve sosyal danışman
Otuz öğrenci kulübüyle canlı ve renkli bir sosyal yaşam
Açık kapalı spor tesisleri ve yüzme havuzu ile her türlü sportif faaliyet.
Socrates/Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde Avrupa üniversitelerinde eğitim fırsatı.


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
beykent universitesi

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Beykent Üniversitesi Tanıtım

Beykent Üniversitesi Tanıtım konusu, GENEL KÜLTÜR / Üniversiteler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: beykent üniversitesi beylikdüzü kampüsü, beykent lisesi, özel beykent sosyal bilimler lisesi, beykent üniversitesi yüzme havuzu, beykent üniversitesi havuz, beykent üniversitesi beylikdüzü, istanbul beykent üniversitesi, beykent yüzme kursu, beykent üniversitesi havuzu, adem çelik beykent eğitim vakfı, beykent koleji yüzme kursu, beykent nasıl bir üniversite, beykent üniversitesi nasıl bir üniversite, beykent üniversitesi nasıl bir üniversitedir, beykent üniversitesi eğitimi nasıl,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Muğla Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 2 05-04-2015 03:02
Erciyes Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:14
Fırat Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:13
Kırıkkale Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 1 22-07-2008 02:31
İzmir Ege Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:15

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:18 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats