bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Üniversiteler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-07-2008, 07:23   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım

GENEL TANITIM

Logomuz
Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım

Logomuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'dan önce Afyonkarahisar'ı yukardan görmek amacıyla çıktığı ve üniversitemize adını veren Kocatepe sırtlarındaki silueti.


Tarihçe
Yirmi bir yeni üniversite ile birlikte 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesinde 10 Kasım 1992 tarihinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanmıştır. Ancak üniversitenin tarihi o dönemde Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine bağlı olarak kurulan Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokulunun açıldığı 1974 yılına dayanmaktadır. Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokulu 1987 yılında Anadolu Üniversitesine bağlı Afyonkarahisar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi haline dönüştürülmüştür. Bu fakülte kuruluşu sırasında üniversitemize bağlanmıştır.

Kampüsler
Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyonkarahisar'da Ahmet Necdet Sezer Kampusü Ali Çetinkaya Kampusü Ahmet Karahisari Kampusü olmak üzere toplam üç kampuste eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Rektörlük Birimleri Eğitim Fakültesi Fen-Edebiyat Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Teknik Eğitim Fakültesi Veteriner Fakültesi Mühendislik Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Merkez Kütüphane Ahmet Necdet Sezer Kampusündedir.

Tıp Fakültesi Afyonkarahisar Meslek Yüksekokulu Rektörlük Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ali Çetinkaya Kampusünde yer alırken Devlet Konservatuvarı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu da Ahmet Karahisari Kampusündedir.Misyonumuz
Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş dinamik özgür düşünen kendine güvenen sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek; eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet etmek; katılıma paylaşıma ve takım çalışmasına dayalı kurum kültürü ile bilim dünyasına hizmet etmektir.

Vizyonumuz

İlimiz ve bölgemizde üniversite-sanayi-halk işbirliğini sağlamada öncülük eden Türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan dünyadaki bilim standartlarını yakalayarak evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten bir üniversite olmaktır.


Kültür Merkezlerimiz

Atatürk Kültür Merkezi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinin tarihi binası 1908 yılında İttihat ve Terakki Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi olarak yaptırılmıştır. Son dönem Osmanlı eseri olan bu binanın üst katı 1922 yılında İngilizlerin işgali sırasında tamamen yanmıştır. Daha sonra tamir edilerek bugünkü halini alan bina sırası ile Atatürk İlkokulu Sinema Salonu Öğretmenler Lokali Ticaret Lisesi Demokrat Parti Evi ve Afyon Lisesi ek binası olarak hizmet vermiştir.

1974 yılında Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokuluna tahsis edilen ve 31 yıldır üniversiteye hizmet veren bu tarihi mekan halen Afyonkarahisar kültür hayatının kalbi niteliğinde bir merkez durumundadır. Bu amaçla binada eskiyen unsurlar değiştirilip binanın bakımı yapılarak oluşturulan bir sergi salonu bir toplantı salonu ve bir kitap kulübü üniversitemiz öğrencileri öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlılara hizmet vermektedir.

- Kitap Kulübü

27 Mart 2001 tarihinde törenle hizmete açılan AKÜ Atatürk Kültür Merkezi Kitap Kulübünde öncelikli olarak Afyon Kocatepe Üniversitesinin yayınları diğer üniversitelerin yayınları güncel kitaplar üniversite öğrencilerinin yaptıkları el ürünleri ve üniversiteyi tanıtıcı ürünler satışa sunulmuştur.

- Ömer Faruk Atabek Sergi Salonu

27 Mart 2001 tarihinde törenle hizmete açılan Afyonkarahisarlı ünlü hattat merhum Ömer Faruk Atabek'in adının verildiği Atatürk Kültür Merkezi sergi salonunda bugüne kadar pek çok eser sergilendi. Fotoğraf resim ağaç-yontu karikatür seramik gibi farklı dallarda sergilenen eserler öğrenciler ve Afyonkarahisar halkı tarafından büyük ilgi görmektedir.

- Kocatepe Toplantı Salonu

Afyon Kocatepe Üniversitesinde 5 Aralık 2001 tarihinde hizmete açılan Atatürk Kültür Merkezinde Kocatepe adı verilen 120 kişilik toplantı salonu konferans basın toplantısı ve benzeri faaliyetler için hazırlanmıştır.

M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi

Üniversitemizin kuruluşundan itibaren rektörlük binası olarak kullanılan ve tarihi dokusu korunarak restore edilen bina kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkeze Afyonkarahisar'a büyük hizmetleri olan merhum milletvekili M. Rıza Çerçel'in adı verilirken binada bulunan 130 kişilik salona da üniversitenin kuruluşu ile ilgili derneğin başkanı olarak görev alan ve bu konuda önemli hizmetleri bulunan Afyonkarahisar Noteri Ahmet Tunçer'in adı verilmiştir.


AKADEMİK BİRİMLER
Afyon Kocatepe Üniversitesi 1992 yılındaki kuruluşundan sonra hızla gelişmiş ve şu anda 8 fakültesi 3 enstitüsü 4 yüksekokulu 12 meslek yüksekokulu 1 Devlet Konservatuvarı ve 14 araştırma ve uygulama merkezi olan bir üniversite haline gelmiştir. Öğrenci sayısı 25.569 olan üniversitemizde 37 profesör 64 doçent 293 yardımcı doçent 225 öğretim görevlisi 44 okutman 344 araştırma görevlisi 28 uzman ve 1 eğitim öğretim planlamacısı olmak üzere toplam 1036 akademik personel bulunmaktadır. İdari personel sayısı ise 555'dır.
Enstitüler


Afyon Kocatepe Üniversitesinin Ahmet Necdet Sezer Kampusünde yer alan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitülerinde yükseklisans ve doktora öğrencileri öğrenimlerini sürdürmektedirler. 2007-2008 akademik yılında üniversitemiz enstitülerinin yükseklisans ve doktora programlarına kayıtlı öğrenci sayısı 1.415'dir.

Fen Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sosyal Bilimleri EnstitüsüFakülteler


Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyonkarahisar'da Ahmet Necdet Sezer Kampusü Ali Çetinkaya Kampusü Ahmet Karahisari Kampusü olmak üzere toplam üç kampuste eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Rektörlük Birimleri Eğitim Fakültesi Fen-Edebiyat Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Teknik Eğitim Fakültesi Veteriner Fakültesi Mühendislik Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler EnstitüsüYabanci Diller Yüksekokulu Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Merkez Kütüphane Ahmet Necdet Sezer Kampusü'ndedir. Tıp Fakültesi Afyon Meslek Yüksekokulu Rektörlük Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ali Çetinkaya Kampusü'nde yer alırken Devlet Konservatuvarı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu' da Ahmet Karahisari Kampusü'ndedir. 2007 - 2008 akademik yılında üniversitemizin fakültelerinde 9.453 öğrenci öğrenim görmektedir.

Eğitim Fakültesi

Fen-Edebiyat Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

Teknik Eğitim Fakültesi

Tıp Fakültesi

Veteriner Fakültesi


Yüksekokullar


Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde 4 yüksekokul 1 Devlet Konservatuvarı bulunmaktadır. Afyon Sağlık Yüksekokulu Afyonkarahisar Devlet Hastanesinin yanındaki binasında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Yabancı Diller Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği-Otelcilik Yüksekokulu Ahmet Necdet Sezer Kampusü'nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Devlet Konservatuvarı da Ahmet Karahisari Kampusündedir. 2007-2008 akademik yılında üniversitemizin yüksekokullarında 721 öğrenci öğrenim görmektedir.

Devlet Konservatuarı

Afyon Sağlık Yüksekokulu

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YüksekokuluMeslek Yüksekokulları


Afyon Kocatepe Üniversitesin de bulunan 12 meslek yüksekokulunda toplam 124 program vardır. Afyon Meslek Yüksekokulu ile Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu merkezde Afyonkarahisar'ın Bolvadin Çay Dinar Emirdağ İscehisar Sandıklı Şuhut Sultandağı Sinanpaşa Bayat ilçelerinde de üniversitemizin meslek yüksekokulları bulunmaktadır. 2007-2008 akademik yılında üniversitemizin meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrenci sayısı toplam 13.980'dir.

Afyon MYO

Atatürk Sağlık Hiz. MYO

Bayat MYO

Bolvadin MYO

Çay MYO

Dinar MYO

Emirdağ MYO

İscehisar MYO

Sandıklı MYO

Sinanpaşa MYO

Sultandağı MYO

Şuhut MYO
Bölüm BaşkanlıklarıRektörlük Türk Dili Bölüm Başkanlığı

Rektörlük Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı

Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı

Enformatik Bölüm BaşkanlığıUygulama ve Araştırma Merkezleri


Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde bulunan 12 adet uygulama ve araştırma merkezinde hem çeşitli alanlara yönelik uygulamalar yapılmakta hem de bazı meslek dallarının hazırlık ve destek faaliyetleri için uygulama ve araştırmalar sürdürülmüktedir.

Ahmet Necdet Sezer Araş. ve Uyg. Hastanesi

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Uyg. ve Araş. Merkezi

Deney Hayvanları Uyg. ve Araş. Merkezi

Gıda Teknolojisi Uyg. ve Araş. Merkezi

Hayvancılık Uyg. ve Araş. Merkezi

Kocatepe Büyük Taarruz Uyg. ve Araş. Merkezi

İscehisar Mermer ve Doğal Taş Teknolojisi Uyg. ve Araş. Merkezi

Okul Öncesi Eğitim Uyg. ve Araş. Merkezi

Teknoloji Uyg. ve Araş. Merkezi

Halkbilim Uyg. ve Araş. Merkezi

Türk Dünyası Stratejik Uyg. ve Araş. Merkezi

Yabancı Dil Eğitim-Öğretim Uyg. ve Araş. Merkezi

Uluslararası İlişkiler Uyg. ve Araş. MerkeziÖĞRENCİ HİZMETLERİ

Çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanında sosyal etkinlikler yoluyla da oluşacağının bilincinde olan üniversitemiz bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik etmektedir. Akademik yıl içinde çeşitli konularda seminer sempozyum konferans panel ve söyleşiler düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin oluşturdukları kulüplerde sosyal kültürel ve sportif etkinlikler üniversitemiz tarafından desteklenmektedir. Her yıl mayıs ayında üniversitemizin geleneksel bahar şenlikleri düzenlenmektedir. Şenlikler kapsamında gerçekleştirilen panayır spor turnuvaları defileler ve gösterilerde büyük coşku yaşanmaktadır.

Çok yönlü bireyler yetiştirmenin amaçlandığı üniversitemizde kültür ve sanat etkinliklerine de ağırlık verilmektedir. Üniversitemiz bünyesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi akademik birimlerimizde yer alan salonlar bu tür etkinlikler için kullanılmaktadır. Salonlarımız öğrenci ve öğretim elemanlarımızın her türlü kültürel ve sanatsal etkinliğine cevap verecek kapasite ve donanımdadır. Öğrencilerimiz Afyonkarahisar'da bulunan sinema salonları ile de gösterimde olan filmleri takip edebilmektedirler.

Tüm kampuslerimizde öğrencilerimizin spor yapmasına imkan veren spor tesisleri de bulunmakta ve oluşturulan takımlarda genç sporcularımız spor yapabilmektedir. Öğrencilerimiz futbol basketbol voleybol tenis masa tenisi badminton atletizm ritmik jimnastik step dağcılık boks güreş tekvando ve karate sporlarını yapabilmekte ve takımlara girerek turnuvalara katılmaktadırlar.Ulaşım


Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin bulunduğu kampuslere şehir merkezinden düzenli olarak özel halk otobüsleri ve minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca üniversitemizde üniversitelerimiz arasında ilk ve tek olan "Öğrenci Acil Ulaşım Servisi" hizmeti de verilmektedir. Servis üniversitemizin Afyonkarahisar il merkezindeki kampuslerinde öğrenim gören ve derslerinin olağan dışı saatlere sarkması nedeniyle hiçbir ulaşım hizmetinden yararlanma şansı kalmayıp kampuslerde mahsur kalan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Bu hizmetten barındıkları yerde sağlık nedeniyle acil ulaşım aracına ihtiyaç duyan öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir. Servis haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Bu servis kapsamında Ahmet Necdet Sezer Kampusünde bir binek aracı ve şoför hazır bulundurulmaktadır. Öğrencilerimiz "Öğrenci Kampus Acil Yardım Servisi" hizmetinden 228 11 39 numaralı telefonu arayarak yararlanabilmektedir.


Beslenme

Vadi Kafe ve Öğrenci Yemekhanesi

Ahmet Necdet Sezer Kampusünde Öğrenci Vadisi adı verilen alanda bulunan 1000 kişilik Vadi Kafe ve 1000 kişilik öğrenci yemekhanesi toplam 2600 metrekare alan üzerine kurulu tek katlı bir binada yer alıyor. Binanın içinde yer alan 890 metrekarelik öğrenci yemekhanesinde toplam 700 sandalye bulunmakta ve ortalama 1.300 kişi yemek yemektedir. Yemekhaneden faydalanan öğrencilere kart satışı yapılarak yemek hizmeti yürütülmektedir. Haftalık kart satışının yanısıra günlük ve misafir yemek fişi satışının da yapıldığı öğrenci yemekhanesinde 11.00-14.00 saatleri arasında yemek hizmeti verilmektedir.

Üniversitemiz öğrencilerinin boş zamanlarında dinlenebilmeleri ve bazı aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla hizmet veren Vadi Kafe 957 metrekarelik bir alana sahip olup öğrencilerimizin aperatif olarak beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri için her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin satışı yapılmaktadır. Satışa sunulan yiyecek ve içeceklerde her türlü sağlık koşullarına uyulmaktadır. Vadi Kafe içerisinde öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri 4 tane bilardo masaları ve satranç masaları bulunmaktadır. Vadi Kafe hafta içi 08.00-22.00 saatleri arasında açık olup haftasonu da hizmet vermektedir.

No Smoking Cafe

Rektörlük Binası E Blokta bulunan "No Smoking Cafe" üniversite personeli ve öğrencilere nezih bir ortam sunmaktadır. İç mekanda sigara içilmeyen dış mekanda ise sigara içilebilen "No Smoking Cafe" toplam 100 kişi kapasitelidir.Kültürel ve Sportif Faaliyetler

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmek amacı ile istekleri ve yetenekleri doğrultusunda sosyal kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmektedir. Öğrenciler kayıt yaptırırken doldurdukları form ile katılmak istedikleri etkinlikleri belirtmekte ve kendilerine bu yönde imkan sağlanmaktadır.

Üniversitemizde tiyatro step dans ve halk oyunları ekipleri kurularak çeşitli gösteriler sunulmaktadır.

Üniversitemiz Devlet Konservatuarı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı işbirliği ile Sema Topluluğu oluşturulmuş ve gösteriler düzenlenmiştir. Öğrenci konsey başkanı ve okul temsilcileri işbirliği ile panayır ve sergiler düzenlenmektedir.

Yine üniversite öğrencilerinden oluşan Grup Kocatepe çeşitli açılış ve törenlerde konserler vermiş üniversitemizin fakülte ve yüksekokullarının çay partileri ve mezuniyet törenlerindeki kutlamalara katılmaktadır.

Üniversitemiz sportif faaliyetler konusunda gelişimini hızla sürdürmüş tesislere ve alt yapıya önem vermiş yeni tesislerin yapımına başlamıştır. Ahmet Karahisari Kampusünde bulunan kapalı spor salonuna ek spor tesisi yapılarak hizmete açılmıştır. Dans modern dans ve halk oyunları güreş tekvando çalışmaları bu tesiste sürdürülmektedir.

Ali Çetinkaya Kampusünde ki futbol sahasının yapımı tamamlanarak 500 kişilik tribün 1 adet açık basketbol ve voleybol sahası ayrıca öğrenci ve personelin faydalanacağı kantin hizmete sunulmuştur.

Sandıklı ve İscehisar Meslek yüksekokullarına basketbol ve voleybol oyun sahaları yapılmıştır.

Sosyal-Kültürel-Bilimsel Etkinlikler

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2006-2007 öğretim yılını düzenlenen çeşitli kültür-sanat etkinlikleriyle tamamlamıştır.

Gerçekleştirilen kültürel ve sanatsal faaliyetler geçtiğimiz öğretim yılında da büyük beğeni toplarken üniversitemiz bu yıl da etkinlikleriyle göz dolduracak.Kariyer Hizmetleri

Üniversitemiz bünyesinde Kariyer Ofisi bulunmaktadır. Kariyer Ofisi öğrencilerin hem okul içinde hem de mezuniyet sonrasında kariyer gelişimleri için destek vermektedir. Ofis üniversitemiz öğrencilerini iş dünyasında yüksek becerilere sahip kişiler olarak geliştirmeyi ve iş dünyasında aranan kişiler yapmayı hedeflemekte ve faaliyetlerini bu yönde sürdürmektedir. Bu amaçla ücretsiz olarak birtakım eğitim programları ve kurslar düzenlemektedir. Bunun yanında öğrencilerin sosyal yönden gelişimlerini sağlamak için sosyal kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirmektedir. Kariyer Ofisi Rektörlük Binasında faaliyet göstermektedir. Kariyer Ofisine kariyer@aku.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Ayrıca üniversitemizde ECDL (European Computer Driving License-Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası) Test Merkezi bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosu merkezde verilen eğitim sonrası kariyerlerine büyük katkı sağlayacak bu sertifikayı alan öğrencilerin içeriği uygun olan bilgisayar derslerinden muaf sayılmasını kararlaştırmıştır.


Sosyal Tesisler


Ahmet Necdet Sezer Kampusü

Turizm ve Otelcilik Programı Eğitim ve Uygulama Merkezi

Üniversitemizin çok amaçlı ve tam donanımlı sosyal tesis gereksinimini gidermek için Ahmet Necdet Sezer Kampusünde 3 ay gibi kısa bir sürede modern bir bina yapılmıştır. Bina her türlü ağırlama konaklama dinlenme eğlenme ve toplantı amaçlı etkinliklere yönelik olarak düzenlenmiştir. Binada 3'ü suit olmak üzere 14 odalı toplam 35 kişilik misafirhane 400 kişilik restoran 40 kişilik kahvaltı salonu bar çocuk oyun alanı gibi çeşitli sosyal alanlar bulunmaktadır. Turizm ve Otelcilik Programı Eğitim ve Uygulama Merkezi 2004-2005 akademik yılının başından itibaren hizmete sunulmuştur.


Abdullah Kaptan Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Kampusü I. Eğitim Binasında bulunan salon 400 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Konferans Salonu son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmıştır.

Erdal Akar Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Kampusü II. Eğitim Binasında yer alan Erdal Akar Konferans Salonu toplam 132 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonu

Ahmet Necdet Sezer Kampusü III. Eğitim Binasında yer alan ve üniversitemize büyük emek vermiş olan Prof. Dr. Sabri Bektöre'nin adının verildiği konferans salonu 183 kişilik oturma kapasitesine sahiptir.

Ahmet Karahisari Kampusü

Hayrettin Barut Konferans Salonu

Ahmet Karahisari Kampusünde inşa edilen ve Afyonkarahisar'ın belediye eski başkanı Hayrettin Barut'un adı verilen konferans salonu 220 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Salon bilimsel ve kültürel toplantıların yanı sıra konser gibi müzik etkinlikleri için de kullanılmaktadır.


Ali Çetinkaya Kampusü

Tıp Fakültesi Toplantı Salonu

Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında bulunan salon çeşitli toplantı konferans ve seminerlerin yapılmasına uygun nitelikte ve 80 kişi kapasitelidir.İLETİŞİM

Posta Adresi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü

Ahmet Necdet Sezer Kampusü

Gazlıgöl Yolu 03200 AFYONKARAHİSARTelefon : 0 272 228 12 13

Fax : 0 272 228 14 17Web: http://www.aku.edu.tr

E-mail: webadmin@aku.edu.tr


(daha fazla bilgi için)

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi TanıtımAfyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım


Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
kocatepe universitesi, kocatepe universitesi tanitim

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Tanıtım konusu, GENEL KÜLTÜR / Üniversiteler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: afyon kocatepe üniversitesi misafirhanesi, kocatepe üniversitesi misafirhanesi, akü misafirhanesi, akü misafirhane, afyon kocatepe üniversitesi konukevi, afyon üniversitesi misafirhanesi, afyon kocatepe misafirhanesi, afyon kocatepe üniversitesi misafirhane tel, afyon kocatepe üniversitesi kariyer ofisi, afyon kocatepe üniversitesi ahmet necdet sezer kampüsü ögrenci kapasıte sı, afyon kocatepe üniversitesi yemek fisi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Muğla Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 2 05-04-2015 03:02
Van 100. Yil üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 07:15
Erciyes Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:14
Fırat Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:13
Kırıkkale Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 1 22-07-2008 02:31

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:36 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats