bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Üniversiteler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-07-2008, 07:32   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Ankara Üniversitesi Tanıtım

Ankara Üniversitesi Tanıtım

Tarihçe

Ankara Üniversitesi Cumhuriyet tarihini ve misyonunu milletiyle özdeşleştirmiş bütünleştirmiş bir üniversitedir. Nasıl Türkiye Cumhuriyetinin kurulması salt bir yönetim biçimi değiştirmenin çok ötesinde çağdaş bilime çağdaş demokratik değerlere ve kurumlara dayalı büyük bir toplumsal dönüşüm sistemi ise; Ankara Üniversitesinin açılışı da bilinen üniversite amaçlarının çok ötesinde farklı bir misyonun somutlaşmasını ifade eder. Ankara Üniversitesi Atatürk ilke ve inkılaplarının dayanaklarını oluşturmak yurt geneline yaymak kökleştirmek ve çağdaşlığın bilimin ve aydınlığın ifadesi olan bu ilkelerin yılmaz savunuculuğunu yapmak üzere temeli bizzat yüce Atatürk tarafından atılmış bir üniversitedir.

Genç Cumhuriyetin yüksek öğretim alanındaki ilk ve çarpıcı icraatı laik ve demokratik Cumhuriyetin yeni hukuk düzenini gerçekleştirecek hukukçuları yetiştirmek için 1925 'te kurulan Hukuk Mektebi Türk çiftçisine hizmet etmek üzere 1933'te öğretime başlayan Yüksek Ziraat Enstitüsü zengin Anadolu kültürünü araştırmak ve Türkiye'nin dünya ile dil ve kültür köprüsü kurmak amacıyla 1935'te açılan Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi 1859'dan beri Mektebi Mülkiye adıyla üst düzey kamu yöneticileri yetiştiren ve 1936' da Ankara'ya taşınan Atatürk'ün özel emir ve ilgileri ile kurulan Siyasal Bilgiler Okulunu açmak olmuştur. Bunlara hazırlıkları Atatürk tarfından başlatılan ancak kuruluşu II. Dünya Savaşı nedeniyle 1940'ların başına kalan Tıp ve Fen Fakültelerini eklemek gerekir. 1925 'te kurulmuş olan Hukuk 1935 'te faaliyete başlayan Dil ve TarihCoğrafya Fakültesi 1943 'te açılan Fen Fakültesi 1945 yılında kuruluşu tamamlanan Tıp Fakültelerinden oluşan Ankara Üniversitesi 1946 yılında resmen kuruldu. Üniversite 1948' de Yüksek Ziraat Enstitüsünün Ziraat ve Veteriner Fakültelerini bünyesine almış 1949' da İlahiyat Fakültesi 1935' de kurulan 1950' de Fakülte adını alan Siyasal Bilgiler Okulu 1960' da Eczacılık Fakültesi 1963' de Yüksekokul olarak kurulan 1977' de Fakülte olan Diş Hekimliği Fakültesi 1965' de Eğitim Bilimleri Fakültesi ve 1965 yılında da şimdi adı İletişim Fakültesi olan Basın Yayın Yüksekokulu kuruldu. Çankırı Orman ve Ankara'da Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ise 1996 yılında eğitim-öğretime açılmışlardır.Ankara Üniversitesi Misyon ve Vizyonu

Ankara Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurduğu ilk üniversite olmanın bilinci ile Atatürk devrimleri ve Cumhuriyetin ilkeleri ışığında ülkesinin ve toplumunun aklın ve bilimin yol göstericiliğinde çağdaş uygarlığın en üst düzeyine erişmesi hedefine kilitlenmiştir.

Misyonumuz çağdaş bilim ve teknolojilerdeki gelişmelere katkıda bulunmak; bu gelişmeleri güncellikle takip ederek ülkenin yükseköğrenimine toplumsal yaşamına yönetimine kalkınma-gelişme dinamiklerine hizmet ve ürün üretim süreçlerine yansıtmak; insan refahı ve mutluluğu ile doğaya ve çevreye tam duyarlılık içerisinde ülkenin hızlı ve sürdürülebilir kalkınma çabalarını güçlendirmek; başta genç nesiller olmak üzere her yaştan insanımıza öğrenmek meslek sahibi olarak çalışmak ve çalışmalarında verimliliği artırmak için bilimsel ve mesleki gelişme olanaklarını mümkün olan en etkili biçimde sunmak; nitelikli özgün ve özgül bilimsel bilgi üretimi ve yayılımında mükemmeliyete erişmek; araştırmacılar ve bilim insanlarına özgür ve verimli çalışma altyapısı ve ortamı sunarak bilimin ışığına güç katmak; bilimde ileri ülkelerin oluşturduğu uluslararası platformlarda en saygın konumlara erişmektir.

Vizyonumuz Üniversite yönetiminde tüm unsurlarla katılımıcılığı ve birlikte gelişmeyi teşvik etmek; günümüzün gereksinimleri ve geleceğe dair doğru öngörüler doğrultusunda önlisans lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim-öğretim programları düzenlemek ve bunları sürekli güncelleştirmek; araştırmaya dayalı öğrenmeyi gözeten eğitim-öğretim yöntemleri uygulamak; eğitim ve öğretimde özellikle Avrupa Birliği yükseköğretim platformu başta olmak üzere uluslararası yükseköğretim platformunda etkili dinamik ve geniş katılımla saygın bir yer almak; bilim teknik ve teknolojide çağdaş gelişmeler ve Avrupa Birliği araştırma platformu gibi alanlarda görülen geleceğe yönelik eğilimler ile ülkenin ve toplumun gelişme-kalkınma bakımından öncelikli gereksinimlerini dikkate alarak bilimsel araştırma ve geliştirme projeleri yaratmak; bilimsel araştırmalara kurum içi ve dışı ulusal ve uluslararası bağlamlarda mümkün olan en fazla kaynağı ayırarak destek olmak; bilimsel araştırma faaliyetlerinde üniversite-sanayi-kurum-kuruluş işbirliğine önem vermek; teknoloji geliştirme bölgesi oluşturmak mevcut teknoloji geliştirme merkezini bu bölge ile bütünleştirerek ulusal üretime bilimsel ve teknolojik yenilikler ve geliştirmelerle ivme kazandırmak; Üniversitenin geniş bir yelpaze oluşturan bilimsel disiplinler kapsamını dikkate alarak eğitim-öğretim ve araştırmada disiplinlerarası yaklaşımları öne çıkarıp biyoteknoloji sağlık bilimleri ve refah sosyo-ekonomik gelişme insan-toplum-iyi yönetişim gibi alanlarda en temel bilimlerden en uygulamalı bilimlere kadar Üniversite akademik birimlerinin mümkün olduğunca fazla sayıda yer aldığı geniş katılımlı ve derin etkileşimli programlar yaratmak ve uygulamak; öğrencinin sosyal-kültürel-sanatsal ve sportif gelişim gereksinimlerini karşılayacak olanaklar yaratmak; örgün ve yaygın eğitim türünde diploma programları yanısıra sürekli eğitim uzaktan eğitim gibi yollarla topluma ve kurum-kuruluşlara sertifika programları sunmak ayrıca topluma dönük konferans seminer çalıştay ve benzeri aktiviteler düzenleyerek etkili bir toplum-üniversite arayüzü oluşturmaktır.


Sayılarla

Ankara Üniversitesi'nde 14 fakülte 5 yüksekokul 4 meslek yüksekokulunda ve Devlet Konservatuvarı'nda ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim yapılmaktadır. Lisansüstü eğitim üniversiteye bağlı 9 enstitü bünyesinde sürdürülmektedir. Çok geniş yelpazeye yayılan 50'yi aşkın ön lisans 100'ü aşkın lisans programı bulunmaktadır. Üniversitemizde 5939 ön lisans ve 26.446 lisans öğrencisi vardır. İsteyen öğrenciler ilk yıl yabancı dil hazırlık sınıfına devam edebilmektedirler.

Öğretim üyesi sayısı bakımından ise Ankara Üniversitesi'nde 1049'u profesör 278'i doçent 264'ü yardımcı doçent olmak üzere toplam 1591 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Öğretim üyelerimizin yanı sıra yardımcı öğretim elemanlarının toplam sayısı 1797'dir ve dağılımı öğretim görevlisi (163) uzman (200) okutman (294) ve araştırma görevlisi (1140) şeklindedir.
Güneş Kursu

)
Ankara Üniversitesi Tanıtım

Ankara Üniversitesi'nin sembolü olan Güneş Kursu genellikle Hitit uygarlığına ait bir eser olarak kabul edilir ve çoğumuzda Ankara ve Anadolu çağrışımlarını uyandırır.

Bulunduktan sonra ilk kez Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tarafından sembol olarak benimsenen Ankara Üniversitesi kurulduktan sonra da Üniversite'nin sembolü olan Güneş Kursu'nun anlamı ve öyküsü ile ilgili olarak Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Dekanı ve Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Çınaroğlu ilginç bilgiler aktarıyor. Güneş Kursu'nun Alacahöyük'te Atatürk'ün emriyle 1935 yılında başlayan kazılarla açığa çıkartıldığını bu eserin Hitit öncesi döneminin yani Hatti döneminin bir eseri olduğunu belirten Prof. Dr. Çınaroğlu şunları söylüyor:

"Güneş Kursu tunçtan yapılmış olup günümüzden yaklaşık 4250 sene önce dini merasimlerde ya da diğer merasimlerde standart olarak kullanılıyordu. Aynen Mehter Takımı'nın standartları gibi bir işlevi vardı. Sallandığı zaman ses çıkartıyor ve bu ses de o merasime katılanlara bir huşu veriyordu. Güneş Kursu'nu oluşturan yuvarlak dünyayı ya da güneşi temsil ediyor. Altta iki adet boynuza benzer çıkıntı var ama boynuz değil. Ne olduğu kesin olarak henüz bilinmiyor. Üzerinde yer alan çıkıntılar ise doğanın çoğalmasını üremeyi temsil ediyor. Kuşlar da aynı şekilde yine doğanın çoğalmasını doğadaki hürriyeti anlatıyor.Bunun Güneş Kursu olduğu benzer bir eserin gü-neş şeklinde ve ışınları yayar biçimde ele geçmesiyle anlaşıldı ve dolayısıyla bunların hepsine Güneş Kursu dendi."

Prof. Dr. Çınaroğlu Güneş Kursu'nun kesinlikle bir Hitit Eseri olmadığını belirtiyor. Hititlerden önce Anadolu'da yaşayan ve adı bilinen en eski Anadolu kavmi olan Hatti'lere ait olduğunu yanlış olarak Hitit olarak yorumlandığını kaydediyor. Güneş Kursu'nun Hititlerin Anadolu'ya gelmelerinden yaklaşık 300 sene önce yapıldığını ve kullanıldığını anlatan Prof. Dr. Çınaroğlu Hatti Kavmi'nin ise Anadolu'da Türkçe'nin de içinde bulunduğu Azyanik dili konuşan en eski kavim olduğunu dile getiriyor. Güneş Kursu'nun Alacahöyük'te Hatti beylerinden birinin mezarında bulunduğunu da belirten Prof. Dr. Çınaroğlu buna Alacahöyük dışında hiç bir yerde rastlanmadığını Hatti kralları öldüğü zaman bunun gibi 4-5 sembolle birlikte gömüldüklerini kaydediyor.

Ulaşım

Ankara Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve yüksekokulların pek çoğu Ankara içinde yerleştikleri için üniversitemiz öğrencileri şehir içinde kullanılan kitle ulaşım araçlarından yararlanmaktadırlar.

Cebeci ve Tandoğan Kampusları Ankaray sistemi üzerinde bulunmaktadır. Ankara dışındaki fakülte ve yüksekokullar küçük yerleşim birimlerinde olduğundan ulaşım sorunu yoktur.

Akademik ve idari birimlerim ulaşım bilgilerini sağ sütundaki ilgili seçeneklere tıklayarak edinebilirsiniz.

Ankara Üniversitesi Tanıtım
Yurtdışı İlişkiler

Üniversitemiz yurtdışı ilişkilerinin geliştirilmesine ve çeşitlendirilmesine büyük önem vermektedir. Üniversitemiz dış ilişkilerinin en önemli boyutunu yabancı üniversitelerle imzalanan Akademik İşbirliği Protokollarına dayalı ikili ilişkiler oluşturmaktadır. Halen dünyanın çeşitli ülkelerinden 60'ın üzerinde üniversite ile imzalamış olduğumuz işbirliği protokolu bulunmaktadır. Bu protokollara dayalı olarak ortak araştırma projeleri yürütülmekte ve öğretim üyesi öğrenci ve materyal değişimi programları gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimiz için yaz aylarında staj ve inceleme gezisi gibi amaçlarla yabancı üniversitelere kısa süreli ziyaret olanakları sağlanmaktadır. İkili ilişkilerimiz bulunan yabancı üniversiteler arasında; ABD Japonya Almanya Belçika İtalya gibi gelişmiş ülkelerin üniversiteleri yanında Macaristan Polonya Rusya Federasyonu gibi ülkelerin köklü üniversiteleri ile gelişmekte olan çeşitli ülkelerden ve özellikle Türkçe konuşan ülkelerden çok sayıda üniversite yer almaktadır.

Üniversitemiz Dünya Üniversiteler Birliği (IAU-International Association of Universities) ile Avrupa Üniversiteler Birliği'nin (CRE-Association of European Universities) aktif üyesidir. Ayrıca Avrupa ve Akdeniz kıyısı ülkeleri üniversitelerinin tarih kültürel antropoloji ilahiyat ve felsefe alanlarında bilimsel işbirliği ağı olan Mediterraneum'a katılmıştır. Üniversitemiz bunun yanısıra Alman Teknik İşbirliği Kuruluşu (GTZ) Sasakawa Vakfı Alexander von Humboldt Vakfı İngiliz Kültür Heyeti (British Council) Uluslararası Kuru Tarım Araştırmaları Merkezi (ICARDA) ve Almanya Deutsches Elektronen Synchrotron (DESY) gibi üniversite dışı yabancı kuruluşlarla da akademik işbirliği yapmaktadır.

Rektörlük bünyesinde kurulu bulunan Dış İlişkiler Koordinatörlüğü yurt dışına gitmek isteyen öğrencilerimize ve yurt dışından gelen yabancı öğrencilere gerekli bilgilendirme ve destek sağlamaktadır.Akademik BirimlerFakülteler

Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Çankırı Orman Fakültesi Bademlik Mah. Çankırı
Telefon (0 376) 212 27 57
Faks (0 376) 213 69 83

Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi 06100 Sıhhiye / Ankara
Telefon (0 312) 3103280 (pbx)
Faks (0 312) 3105713 - 3093673

Diş Hekimliği Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 06500 Beşevler / Ankara
Telefon (0 312) 2126250 (pbx)
Faks (0 312) 2123954

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi 06590 Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 3633350 (pbx)
Faks (0 312) 3636145

Eczacılık Fakültesi

Adres A.Ü. Tandoğan Kampüsü Tandoğan / Ankara
Telefon (0 312) 212 6805 (pbx)
Faks (0 312) 213 1081

Fen Fakültesi

Adres Dö Gol Caddesi 06100 Tandoğan / Ankara
Telefon (0 312) 212 67 20(pbx)
Faks (0 312) 223 23 95

Hukuk Fakültesi

Adres Cemal Gürsel Caddesi No:58 06590
Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 3634050 (pbx)
Faks (0 312) 3635696

İlahiyat Fakültesi

Adres Bahriye Üçok Caddesi 06500 Beşevler / Ankara
Telefon (0 312) 212 68 00(pbx) - 212 36 235 - 212 28 37
Faks 0.312-2130003

İletişim Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Iletisim Fakültesi 06590 Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 319 77 14 (pbx)
Faks (0 312) 362 27 17

Mühendislik Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 06100 Tandoğan / Ankara
Telefon 0312 215 90 01 (8 Hat)
Faks 0312 212 74 64

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fatih Cad. No:197 Çift Asfalt Keçiören /Ankara
Telefon (0 312) 380 81 72 (pbx)
Faks (0 312) 357 53 23

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Adres 06590 Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 319 77 20 (pbx)
Faks (0 312) 319 77 36

Tıp Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 06100 Sıhhıye - Ankara
Dekanlık Telefon (0 312) 310 30 10
Cebeci Telefon (0 312) 595 60 00
Ibn-i Sina Telefon (0 312) 310 33 33
Halk Sağlığı Telefon (0 312) 363 89 90
Dekanlık Faks (0 312) 310 63 70
Cebeci Faks (0 312) 362 34 41
Ibn-i Sina Faks (0 312) 310 63 71

Veteriner Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi
06110 Dışkapı / Ankara
Telefon (0 312) 317 03 15 (pbx)
Faks 312 - 3164472

Ziraat Fakültesi

Adres Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi
06110 Dışkapı / Ankara
Telefon (0 312) 596 10 00
Faks (0 312) 317 67 24


Enstitüler

Adli Tıp Enstitüsü

Adres Ankara Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü
06590 Cebeci/Ankara
Telefon (0 312) 362 30 30 (pbx)
Faks -

Biyoteknoloji Enstitüsü

Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler / Ankara
Telefon (0312) 212 60 40 (9 Hat)
Faks (0312) 212 60 49

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Adres Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü
06590 Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 362 99 06
Faks (0 312) 362 73 97

Fen Bilimleri Enstitüsü

Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler /Ankara
Telefon (0 312) 215 90 01 - 08
Faks (0 312) 213 11 87

Hepatoloji Enstitüsü

Adres Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Cebeci / Ankara
Telefon (0 312) 362 99 40
Faks (0 312) 363 57 75

Nükleer Bilimler Enstitüsü

Adres: Tandoğan Kampusu / Ankara
Telefon: (0 312) 212 03 84
Faks:

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Adres Ord.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası
06100 Beşevler / Ankara
Telefon (0 312) 215 90 01 dahili:3624 (Öğrenci İşleri)
Faks -

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Adres Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü
Ankara Üniversitesi Basımevi Binası 06100 Beşevler / Ankara
Telefon
Bürolar Ankara Üniversitesi Tanıtım0312) 215 90 01 ya da 212 56 56 dahili:3657
Müdürlük: (0312) 215 34 50 - 215 34 51
Faks (0 312) 213 66 61

Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü

Adres Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü
Gümüşdere Yerleşkesi (Eski Zirai Donatım Kurumu Binaları) Gümüşdere Mah. Fatih Cad. No:33 ANKARA
Telefon (0 312) 316 53 25 - 316 62 69 - 316 27 23
Faks (0 312) 316 91 31Yüksekokullar

Adalet Meslek Yüksekokulu

Adres Cemal Gürsel Cd. Erdem Sk. No:1 Cebeci Ankara
Telefon (0 312) 595 51 03 (pbx)
Faks (0 312) 319 60 04

Baskent Meslek Yüksekokulu

Adres Başkent Meslek Yüksekokulu Gümüşdere Yerleşkesi (Eski Zirai Donatım Kurumu Binaları) Gümüşdere Mah. Fatih Cad. No:33 ANKARA
Telefon
Faks

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Adres Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu
06100 Tandoğan/Ankara
Telefon (0 312) 2211601- 2233163(pbx)
Faks (0 312) 2122986

Beypazarı Meslek Yüksekokulu

Adres -
Telefon (0 312) 763 30 22 (pbx)
Faks (0 312) 763 30 21

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu

Adres -
Telefon (0 376) 213 15 82 - 213 11 95
Faks (0376) 213 36 01

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

Adres Ankara Üniversitesi Çankırı Sağlık Yüksekokulu(Devlet Hastanesi Yanı)
18200 ÇANKIRI
Telefon (0376) 213 84 02 ? 213 17 02
Faks (0376) 212 00 75

Devlet Konservatuarı

Adres Gümüşdere Yerleşkesi (Eski Zirai Donatım Kurumu Binaları) Gümüşdere Mah. Fatih Cad. No:33 ANKARA
Telefon
Faks

Elmadağ Meslek Yüksekokulu

Adres
Telefon
Faks

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Adres Fatih Cad. No:197 Çiftasfalt Keçiören / Ankara
Telefon (0 312) 357 32 42
Faks (0 312) 380 48 68

Ev Ekonomisi Yüksekokulu

Adres İrfan Baştuğ Cad. No:9 06130 Aydınlıkevler / Ankara
Telefon (0312) 317 05 50 | (0 312) 316 51 74
Faks (0 312) 318 11 54

Kalecik Meslek Yüksekokulu

Adres A.Ü. Kalecik Meslek Yüksekokulu 06870 Kalecik / Ankara
Telefon (0 312) 857 13 94
Faks (0 312) 857 03 30

Yabancı Diller Yüksekokulu

AdresOrd.Prof.Dr. Şevket Aziz Kansu Binası 06100 Beşevler / Ankara
Telefon (0 312) 215 56 56
Faks (0 312) 215 31 96

Rektörlüğe Bağlı Bölümler

Ankara Üniversitesi Enformatik Bölümü

Adres: Ankara Üniversitesi Enformatik Bölümü Beşevler / Ankara
Telefon: (0 312) 215 90 01 (8 Hat)
Faks:


Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü

Adres: Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Cebeci / Ankara 06590
Telefon: (0 312) 363 46 27
Faks:

Ankara Üniversitesi Türk Dili Bölümü
Web:
E-Posta:
Adres: Ankara Üniversitesi Türk Dili Bölümü Cebeci / Ankara 06590
Telefon: (0 312) 363 33 50 Dahili:224
Faks: (0 312) 363 61 45Hizmetler Olanaklar Ankara Üniversitesi Tanıtım Ankara Üniversitesi Tanıtım
Ankara Üniversitesi Tanıtım Değerli Ankara Üniversiteliler

Her yıl geleneksel olarak yaptığımız Akademik Kurul ziyaretlerimiz bu yıl 3 Nisan tarihinden itibaren başlamıştır. Bu ziyaretlerde Üniversitemizin çalışmaları hakkında genel bilgiler sunulmakta ve görüş alış-verişinde bulunulmaktadır. Söz konusu bilgileri ana hatlarıyla içeren sunu metni “web” sayfamızda yer almıştır.


Medikososyal
Etkinlikler Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın (Mediko-Sosyal) amaçları arasında öğrencilerin ve personelin sportif kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak faaliyetleri düzenlemek de yer almaktadır.

Katkı Payları
Genel Hizmetler
Ankara Üniversitesi'ne bağlı Fakülte ve Yüksekokullar için belirlenen Öğrenci Katkı Payları konusu

Barınma
Genel Hizmetler Ankara Üniversitesi'nin barınma konusunda öğrencilerine çeşitli olanaklar sağlıyor.

Beslenme
Genel Hizmetler
Ankara Üniversitesi kampüslerindeki kafeteryalarda günde yaklaşık 14 bin öğrenciye ucuz yemek verilmekte muhtaç öğrencilerden ise yemek ücreti alınmamaktadır.

Sağlık
Genel Hizmetler
Üniversitemiz gerek Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (Medikososyal) gerekse hastaneleri aracılığıyla sağlık alanında öğrencilerine ve çalışanlarına geniş çaplı bir hizmet sağlamaktadır.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler
Etkinlikler
Öğrencilerin sosyal ve kültürel zenginleşmesini de eğitimin bir parçası olarak gören Ankara Üniversitesi bu konuda çok sayıda etkinliği barındırıyor.

Spor
Etkinlikler
Üniversitemizde spor etkinlikleri mevcut fiziki tesisler ve yetişmiş eğitici kadrosuyla yoğun bir biçimde sürdürülmektedir. Geniş bir yelpazedeki spor faaliyelerinin yürütüldüğü tesisler her kampüsümüzde öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Medikososyal
Genel Hizmetler
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın (Mediko-Sosyal) amaçları arasında öğrencilerin ve personelin sportif kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak faaliyetleri düzenlemek de yer almaktadır. Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi hakkındaki

Burs Olanakları
Burs Danışmanlık
Ankara Üniversitesi'nin sağladığı burs ve benzeri olanaklar konusundaki bilgi
Üniversite'de Yaşam Ankara Üniversitesi Tanıtım
Ankara Üniversitesi Tanıtım2005 Yılı Bahar Şenliğinden Görüntüler
Kültür Sanat
Öğrenci Konseyi Hakkında...
Öğrenci Konseyi

Öğrenci Toplulukları
Öğrenci Yaşamı
Üniversitede çok sayıda çeşitli alanlarda öğrenci kulüp ve toplulukları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı üniversite düzeyinde çoğu ise akademik birim düzeyinde çalışmaktadır.

ANKÜSEV
Kültür Sanat
Ankara Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi ANKÜSEV üniversite dışından kültür ve sanat insanlarının da ürünlerini sergilediği bir yer olarak hizmet vermektedir. Buradaki etkinlikler ücretsiz olarak öğrencilerimiz ve idari ve akademik personel tarafından izlenebilir.

ATK Sanat Evi
Kültür Sanat
1999'un son aylarında bombalı bir saldırı sonucu kaybettiğimiz Atatürkçülüğün yılmaz savunucusu değerli bilim adamı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı'nın anısına Cebeci Kampüsü'nde açılan Ahmet Taner Kışlalı Sanat Evi'nde film gösterilerinin yanısıra tiyatro eserleri ve konserler sergilenmektedir.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Kültür Sanat
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nın (Mediko-Sosyal) amaçları arasında öğrencilerin ve personelin sportif kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak faaliyetleri düzenlemek de yer almaktadır.(daha fazla bilgi için)


Ankara Üniversitesi TanıtımAnkara Üniversitesi Tanıtım


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
sahranil (22-08-2009)

Alt 20-08-2009, 02:39   #2 (permalink)
 
Jülyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

benim üniversitem hep ankarada okumak istemişimdir 2 yıllıkta olsa Allah bana nasip etti


Jülyet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
ankara universitesi, ankara universitesi tanitim

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Ankara Üniversitesi Tanıtım

Ankara Üniversitesi Tanıtım konusu, GENEL KÜLTÜR / Üniversiteler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ankara üniversitesi hukuk fakültesi binası, ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi, ankara üniversitesi hukuk fakültesi, ankara üniversitesi eğitim bilimleri fakültesi, ankara üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi, ankara üniversitesi tanıtım, ankaradaki üniversiteler, ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesi, ankara gazi üniversitesi hukuk fakültesi, çankırı üniversitesi, ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi beşevler, ankara üniversitesi tanıtımı, ankara üniversitesi eğitim fakültesi, ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi binası, ankara ilahiyat fakültesi,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Ankara Gazi Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 1 14-09-2009 03:13
Van 100. Yil üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 07:15
Ankara Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:12
İzmir Ege Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:15
Harran Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:06

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:02 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats