bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GENEL KÜLTÜR > Üniversiteler

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 22-07-2008, 07:37   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çağ Üniversitesi Tanıtım

TARİHÇE

Çağ üniversitesi Anaokuldan İlköğretime kolejden universiteye 20 yıla yaklaşan köklü eğitim-öğretim deneyimine sahip bulunan Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuştur. Dinamik yapısıyla dünya standartlarındaki kampusuyla uluslararası öğretim kadrosuyla ve öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimle ön plana çıkan Çağ Üniversitesi bir doğa cenneti tarih ve kültür merkezi olan Akdeniz bölgemizin ilk ve tek Vakıf üniversitesidir.
210.000 m2 yeşil alan üzerinde liman şehri Mersin ile Roma bölgesel başkenti Adana arasında kurulmuş olan üniversite kampüsümüz Adana’ya 20 Mersin’e 35 Tarsus’a 15 km. uzaklıkta bulunmaktadır.
Kampüsümüzün içinde yeşermiş olduğu bölge tarım ve sanayi potansiyeli eski medeniyet ve kültür zenginlikleri ile ünlüdür. Kuzeyinde 10 km uzaklıkta Toros Dağları güneyinde Akdeniz güneybatısında Karabucak ormanları görülebilir ve sadece 30 dakika içinde Toroslar’ın zirvesinden sıcak mavi Akdeniz’e inilebilir. Bölgemizin kışları ılıman yazları sıcak geçer.
MİSYON

Çağ Üniversitesi bölgede evrensel değerlere sahip global anlamda geniş vizyonlu özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren insanı seven dürüst ahlaklı meslek ve bilim adamları yetiştirme amacına dönük yöre gençlerini kucaklamayı çağdaş ve küresel eğitim standartlarında yüksek öğretim vermeyi kendisine misyon edinmiştir.
Üniversitemiz öğrencilerine okulu çevreleyen duvarların ötesine taşan geniş kapsamlı ve çeşitle zenginleştirilmiş bir eğitim olanağı sunmaktadır. Ders dışı forumlarda iş hayatının politikanın bilim ve teknolojinin uluslararası önderleri görüş ve düşüncelerini öğrencilerimizle paylaşmak için üniversitemizde ağırlanmakta çeşitlilik eğitimde içi boş soyut bir kavram olmaktan çıkarılmaktadır.


FAKÜLTELER VE BÖLÜMLER
İDARİ ve İKTİSADİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
 • Dekandan Mesaj
 • Akademik Kadro
 • İşletme Bölümü
 • Ekonomi Bölümü
 • Halkla İlişkiler Bölümü
 • Uluslararası Finans Bölümü
 • Uluslararası İlişkiler Bölümü
HUKUK FAKÜLTESİ
 • Dekandan Mesaj
 • Akademik Kadro
FEN ve EDEBİYAT FAKÜLTESİ
 • Dekandan Mesaj
 • Akademik Kadro
 • İngilizce Öğretmenliği
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı

KONFERANS VE SİNEMA SALONLARI

TİYATRO SALONU

Sahne sanatlarını öğrencilerimize sunma amaçlı hizmet veren Tiyatro Salonumuz bir yandan Tiyatro Kulübüne bağlı toplulukların çalışmalarını sürdürmeleri ve oyunlarını sergilemeleri için hizmet veren bir yandan da bölgesel ve ulusal bazdaki tiyatro topluluklarının oyunlarını sergilediği önemli bir sanat merkezidir. Ayrıca imza söyleşi ve kitap günlerinin de yapıldığı Çağ Sahnesi yıl boyunca tanınmış yazar ve şairlerin öğrencilerimizle buluşmasına ev sahipliği yapmaktadır.


Çağ Üniversitesi Tanıtım


KONFERANS SALONU


Eğitimin derslerin dışında da bilginin paylaşılabileceği her ortamda sürdüğüne inanan Çağ Üniversitesi kampüste bulunan ve her türlü konferans panel seminer ve kariyer günlerinin düzenlendiği alt yapı ve teknolojiye sahip konferans salonuna sahiptir. Üniversitemiz akademik yıl boyunca kendi alanlarında uzmanlaşmış bilim adamları iş adamları resmi kurum ve özel sektör yöneticilerinin periyodik olarak öğrencilerimize yönelik sunumlarına olanak sağlayarak derslerde aldıkları teorik bilgileri iş yaşamına daha yetkin hazırlanmaları amacı ile uygulama bilgilerine de ulaşmalarını sağlamaktadır.
Çağ Üniversitesi Tanıtım
SİNEMA SALONU


Üniversitemiz kampüste bulunan yüksek teknoloji ve kalite donanımlı sinema salonu ile güzel sanatların en önemli dallarından biri olan sinemayı öğrencilerimize izletme keyfini yaşatmaktadır. Aylık programlar dahilinde Türk ve Dünya film tarihinin önemli kilometre taşı olan ve artık klasikleşmiş filmler ünlü yönetmenlerin toplu gösterimleri ve vizyona yeni girmiş filmler öğrencilerimizin beğenisine sunulmaktadır.


Çağ Üniversitesi Tanıtım
SARI SALON
Çağ Üniversitesi Tanıtım
KIRMIZI SALON
Çağ Üniversitesi Tanıtım
MAVİ SALON
Çağ Üniversitesi Tanıtım

AÇIK HAVA AMFİ TİYATRO


Üniversitemizin Akdeniz bölgesinde kurulu olmasının iklim avantajı ile öğretim yılı boyunca her mevsim etkinliklere ev sahipliği yapan açık hava amfi tiyatro üniversitemiz kampüsünün merkezinde bulunmaktadır. Tiyatro müzik halk oyunları ve dans topluluklarının periyodik olarak konser ve sunumlarını sergilemelerine hizmet veren amfi tiyatro bahar şenliklerinin ana kullanım sahnesi olup tanınmış sanatçıların stand – up ve konserlerinin yapılabildiği gerekli ses ışık ve alt yapıya sahip olması öğrencilerimizin üniversite yaşamlarını daha eğlenceli coşkulu kültür ve sanat dolu yaşamalarına olanak sağlamaktadır.
Çağ Üniversitesi TanıtımKAFELER


MERKEZ KAFETERYA


Üniversitemiz kampüsünde bulunan kafeterya öğrenci ve öğretim üyelerimizin tabldot mönü tipi yemek ihtiyaçlarını temiz ve rahat bir ortamda karşılayabilecekleri bir merkezdir.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

GARDEN CAFE


Öğrencilerimizin öğle aralarını ve ders dışı zamanlarını geçirdikleri Garden Café öğrenci ve öğretim üyelerimizin her türlü yiyecek ihtiyacını karşıladıkları müzik dinleme ve televizyon izleme olanağı buldukları bir buluşma mekanıdır.


Çağ Üniversitesi Tanıtım
SPOR TESİSLERİ


SPOR SALONU


Üniversitemiz kampüsünde bulunan spor salonu uluslararası ölçülerde basketbol voleybol ve hentbol sahasına sahip olup resmi maçların oynanabileceği donanıma sahiptir. Üniversite takımlarının antrenman ve maçlarının yapıldığı spor salonundan tüm öğrencilerimiz istedikleri her an öğretim görevlileri ve antrenörler nezaretinde çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Akademik yıl boyunca ve her biri kendi branşında uzman eğitmenler nezaretinde düzenlenen tenis basketbol voleybol halk oyunları ve modern danslar branşlarındaki kurslarla öğrencilerimize serbest zamanlarını değerlendirme ve becerilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

BASKETBOL SAHASI


Bölgemizin iklim koşullarının her mevsim açık havada yapılacak etkinliklerin gerçekleştirilmesine olanak sağlaması nedeni ile öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı basketbol sahası özellikle bahar mevsimi ile birlikte öğrencilerimiz arasındaki yapılan street – ball turnuvasında basketbolu dolu dolu yaşamaktadır.
Çağ Üniversitesi Tanıtım
VOLEYBOL SAHASI


Voleybol sporu doğası gereği her zaman oynanabilmesi nedeni ile öğrencilerimizin ilgisini çeken ve serbest zamanlarını değerlendirmelerinde önemli bir spor branşıdır. Spor kompleksi içindeki voleybol sahasında gerek öğrencilerin kendi arasında gerekse öğretim üyeleri ile zaman zaman yaptıkları turnuva maçları heyecanlı ve zevkli geçmektedir.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

TENİS SAHASI


Ülkemizde giderek ilgi odağı olan tenis sporu öğrencilerimizin yoğun şekilde ilgi gösterdikleri spor branşı olup uluslararası ölçülere sahip tenis sahası öğrencilerimiz tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır. Tenis sporunu öğrencilerimize öğretmek amacı ile alanında yetkin antrenörler nezaretinde kurslar düzenlenmektedir.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

HALI SAHA


Zemin olarak standartlara uygun olarak yapılan halı saha öğrencilerimize istedikleri zaman tahsis edilmekte öğrenciler arası yıl boyunca yapılan turnuvalara öğretim üyelerimizde takım halinde katılmakta maçlar çekişmeli ve iddialı geçmektedir.
ÇİM AKTİVİTE ALANI


Üniversite kampüsünün şehir merkezinden bağımsız bir alanda kurulu olması doğal güzelliklerle iç içe olma avantajını da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle kendi doğal örtüsünün korunmasına özen gösteren üniversite yönetimi öğrencilerimizin doğa içinde eğlenme ve hareket etmelerine olanak sağlaması açısından bünyesinde badminton voleybol ve mini futbol sahalarının bulunduğu çim aktivite merkezini öğrencilerimizin hizmetine sunmuştur.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

KUM VOLEYBOL SAHASI


Sahil kentlerine özgü bu sporun üniversite ortamında oynanması amacı ile yaptırılan kum voleybol sahası gittikçe yaygınlaşan ve özel koşullar gerektiren bu sporun üniversitemiz kampüsünde kolaylıkla yapılabilirliğini sağlayarak öğretim süresi boyunca öğrencilerimizin zaman zaman yoğun ders trafiğinden uzaklaşmaları ve bir nevi kısa tatil havasını solumalarına olanak sağlamaktadır.
GOLF SAHASI


Dünyada popülerliği olan ancak ülkemizde pekte yaygın olmayan golf sporunun üniversitemiz kampüsünde bulunan ve tamamı çim zemine sahip golf sahası normal ölçülerin küçültülmüş bir versiyonudur. Ülkemizde golf sporunu yapma olanağına sahip olma ayrıcalığını öğrencilerimizin yaşaması bizim içinde bir övünç kaynağıdır.

MASA TENİSİ SALONU


Bünyesinde öğrenci sayısına paralel olarak yeterli sayıda masa bulunan salon öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmelerine olanak tanımaktadır. Öğrenci ve akademik personel arasında yapılan turnuvalar çekişmeli heyecanlı ve eğlenceli geçmektedir.

Kampüsümüzde bulunan bu salon ve sahalar yıl boyunca öğrenci kulüplerinin aktivitelerini gerçekleştirdikleri tüm öğrencilerimizin gerek etkinlik gerekse izleyici olarak kullandıkları aktivite merkezleridir.

Çağ Üniversitesi Tanıtım

LABARATUVARLAR


Üniversitemizde en modern tekniklerle donatılmış bilgisayar laboratuarlarında öğrencilerimiz bilgisayar kullanımını en iyi şekilde öğrenip bu becerilerini akademik çalışmalarında en etkin bir biçimde kullanabilmektedir.Çağ Üniversitesi Tanıtım

Çağ Üniversitesi Tanıtım

SAĞLIK MERKEZİ


Öğrencilerimiz için sürekli doktor nezaretinde ilaçlarıyla birlikte modern sağlık hizmeti verilmektedir. Gerekli hallerde anlaşmalı özel hastanemiz acil ambulans hizmeti ile öğrencilerimizin hizmetindedir.
Çalışma saatleri : 08:30 - 17:30 arası

Çağ Üniversitesi TanıtımSOSYAL AKTİVİTLER VE KULÜPLER


Çağ Üniversitesi olarak öğrencilerimizin mesleki eğitimlerinin yanısıra onların çok yönlü ve gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri temel amaçlarımız arasındadır. Bu nedenle Kültür ve Spor Müdürlüğüne bağlı olarak Öğrenci kulüpler Birliği ile ortaklaşa yürütülen sosyal kültürel ve spor etkinliklerine ayrı bir önem vermekteyiz.

Öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerimizin ilgi alanları göz önüne alınarak onların zihinsel sosyal duygusal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmak ve serbest zamanlarını değerlendirmek amacı ile faaliyet gösteren bu kulüpler öğrencilerimizin üniversite eğitimi süresini etkin ve yararlı geçirmelerine olanak tanımaktadır.
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
 • Hukuk Kulübü
Hukuk fakültesi öğrencilerimizin kurduğu ve faaliyetlerini yürüttüğü hukuk kulübü hukuk alanındaki gelişmeleri hukuk öğrencilerine taşıması hukuk alanında uzaman kişileri üniversitemize davet ederek çeşitli konferanslar düzenlemesinin yanı sıra hukuk fakültemizde bulunan duruşma salonunda gerçekleştirdiği ve gerçek dava düzeninde geçen uygulamalarla hem kendileri hem de bu etkinliklere katılan diğer öğrencilerin mesleki hazırlığına katkıda bulunmaktadırlar.
Çağ Üniversitesi Tanıtım
 • Uluslararası İlişkiler Kulübü
Uluslararası ilişkiler kulübü öğrencilerinin kurduğu ve faaliyetlerini yürüttüğü Uluslararası ilişkiler kulübü başta ülkemizi uluslararası arenada ilgilendiren sorunları ve genel olarak dünyadaki uluslararasındaki ilişkileri takip etmekte uluslararası ilişkiler alanında yetkin kişilerle düzenledikleri ve tüm üniversitemiz öğrencilerine sundukları çeşitli toplantılarla ülke ve dünya gündemini üniversitemiz ortamına taşıyarak sorunların çözümü için çaba sarf etmektedirler.
 • Ekonomi Kulübü
İşletme iktisat ve uluslararası finans bölümü öğrencilerinin kurduğu ve faaliyetlerini yürüttüğü ekonomi kulübü ulusal ve uluslararası düzeydeki ekonomi finans ve bankacılık sektörü gibi kuruluşların çalışmalarını izlemekte bu alanlarda uzman kişilerle görüşerek üniversitemiz öğrencilerine konferans panel ve seminer şeklinde bilgilendirme yapmaktadır.
 • Güzel Sanatlar Kulübü
 • Heykel Dalı
 • Resim Dalı
Çağ Üniversitesi Tanıtım Güzel sanatlar kulübü resim ve heykel dallarındaki çalışmalarını üniversitemiz Sanat galerisinde öğrencilerimizin beğenisine sunmakta bu alanda beceri edinmek isteyen öğrencilere yönelik kurslar organize etmektedirler.
 • Tiyatro Kulübü
Çalışmalarını üniversitemiz tiyatro salonunda yapan tiyatro toplulukları her yıl birkaç oyun sunma gibi profesyonelliğe yakın performansı ile üniversite içi ve üniversite dışı sunumlara imza atmaktadır.

 • Müzik Kulübü
Bünyesinde rock pop özgün ve halk müziği gruplarını barındıran müzik kulübü toplulukları yıl boyunca periyodik konserlerle üniversitemiz öğrencilerine keyifli zamanlar yaşatmakta müzik branşına ilgi duyan öğrencilere becerilerini geliştirmeye yönelik kurslar düzenlemektedirler.

Çağ Üniversitesi Tanıtım
 • Edebiyat Kulübü
Sanatın yazın alanında faaliyet gösteren edebiyat kulübü şiir imza ve söyleşi günleri düzenlemekte yöresel ve ulusal bazdaki yazın sanatçılarını üniversitemiz öğrencileriyle buluşturmaktadırlar.
 • Gezi İnceleme Kulübü
Her yöresi doğal ve tarihi güzelliklerle dolu ülkemizin her yıl farklı yörelerine gezi düzenleyen geziler boyunca yörenin doğal ve tarihi güzellikleri ile ilgili bilgileri öğrencilerimize sunan gezi inceleme kulübü iç turizmin dinamizmini öğrencilerimize yaşatmaktadır.
 • Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü
Yardıma gereksinimi olan birey ve kuruluşlara yardım etmek amacı ile kurulan kulüp öğrencilerimizden ve çevre kuruluşlardan aldığı yardımlarla çevrede yardıma ihtiyacı olan ilköğretim okulları başta olmak üzere yardım faaliyetinde bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEMİZDE FAALİYET GÖSTEREN DİĞER KULÜPLER


·Basın – Yayın Kulübü
·Fotoğrafçılık Kulübü
·Bilgisayar Kulübü
·Zeka Oyunları Kulübü
·Modern Danslar Kulübü

Çağ Üniversitesi Tanıtım

Halk Oyunları
Çağ Üniversitesi Tanıtım


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Etiketler
cag universitesi

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çağ Üniversitesi Tanıtım

Çağ Üniversitesi Tanıtım konusu, GENEL KÜLTÜR / Üniversiteler forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: mahkeme salonu, duruşma salonu, anfi tiyatro, anfi tiyatro ölçüleri, mahkeme salonu resimleri, mahkeme, mahkeme salonları, mahkeme salonu resmi, sinema salonları, duruşma salonları, sinema salonu, duruşma salonu resmi, tiyatro salonu ölçüleri, mahkeme salonu fotoğrafları, konferans salonu ölçüleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Başkent Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 07:35
Van 100. Yil üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 07:15
Bilkent Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:21
Fırat Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 12:13
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tanıtım Bkmlyz Üniversiteler 0 22-07-2008 02:27

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:06 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats