bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İş ve Kariyer

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 10-04-2009, 09:18   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Maliye Bakanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı

Maliye Bakanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı

Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ile ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir.


Sınava Katılma Şartları
  • ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 ve 30 Haziran - 01 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP40 bölümünden 80 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 300 kişi içerisinde bulunmak
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak
  • Sınavın açıldığı yılın Ocak ayı başında (01 Ocak 2009) 30 yaşını doldurmamış olmak
  • En az 4 yıllık lisans eğitimi veren; Siyasal Bilgiler Hukuk İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmuş olmak
  • Yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya sağlık durumu açısından elverişli olmak
  • Erkek adaylar bakımından askerliğini yapmış muaf veya erteletmiş olmak
  • Daha önce Maliye Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak
  • Maliye Müfettişliği karakter ve niteliklerine haiz bulunmak (Bu husus Maliye Teftiş Kurulunca zamanında yapılacak idari araştırma ve soruşturma ile saptanır)
  • Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri Kurul Başkanlığına vermiş bulunmak.
Sınav Konuları
Maliye: Genel Maliye Teorisi ve Maliye Politikası Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi Devlet Borçları Kamu Gelirleri ve Kamu Harcamaları Bütçe Uluslararası Maliye
İktisat: Mikro ve Makro İktisat İktisadi Düşünceler Tarihi Para Banka Konjonktür Milli Gelir ve Büyüme Teorileri Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar İşletme İktisadı ve Fiyat Teorileri Türkiye ve Dünya Ekonomisi
Hukuk: Anayasa Hukuku İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları Medeni Hukuk (Aile Hukuku hariç) Borçlar Hukukunun Genel Esasları Ticaret Hukukunun Genel Esasları (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku Hariç)
Muhasebe: Genel Muhasebe İşletme Finansmanı (Mali Analiz ve Revizyon) Ticari Hesap
Değerlendirme
Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar. Yazılı sınavda başarılı sayılmak için her bir sınav konusu (Maliye İktisat Hukuk Muhasebe) itibariyle 10 puan üzerinden en az 5 puan alınması ve bütün sınav konularından alınacak not ortalamasının (66) dan aşağı olmaması gerekir.


SINAV TARİHİ :30-31 Mayıs 2009 (Cumartesi-Pazar)
SINAV YERİ: ANKARA (Açık adres başvurusu kabul edilen adaylara gönderilecek Sınav Giriş Belgesinde belirtilecektir)
Sınav Başvurusu
Başvurular 29 Nisan 2009 tarihine kadar Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu Başkanlığı A Blok Zemin Kat Dikmen Cad. 06450/ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapılabilir. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı bu tarihten sonra Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu Başkanlığına ulaşan başvurular dikkate alınmayacaktır.
“Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuru Belgesi” yukarıda belirtilen adresten veya Maliye Teftiş Kurulu İstanbul Grubu (Necatibey Cd. 1. Maliye Binası 1.Kat Karaköy/İSTANBUL) ile İzmir Grubu (1377 Sk. Kültür İşhanı Kat:1 Alsancak /İZMİR) adreslerinden bizzat veya posta ile istenilmek ya da internet aracılığı ile www.mtk.gov.tr veya www.maliye.gov.tr adresinden indirilmek suretiyle temin edilebilecektir. Başvuru için gerekli diğer belgeler “Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvurusu Belgesi” nde belirtilmektedir. (ayrıntılı bilgi 0312 415 11 35- 415 11 38 no’lu telefonlardan da edinilebilir)


Sınav Giriş Belgesi
Sınava katılabilme şartlarını taşıyan adaylar 01 Mayıs 2009 tarihinde www.mtk.gov.tr ve www.maliye.gov.tr internet adresinden duyurulacak; ayrıca “Sınav Giriş Belgesi” adayların Sınav Başvuru Belge lerinde belirtmiş oldukları haberleşme adreslerine posta ile gönderilecektir. Sınav Giriş Belgeleri 25 Mayıs 2009 tarihine kadar adreslerine ulaşmayanlar ise en geç 29 Mayıs 2009 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu Başkanlığı A Blok Zemin Kat Dikmen Cad. ANKARA adresinden söz konusu belgelerini elden alabileceklerdir. Sınavda öncelikle bu belge ibraz edilecek giriş belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı resmi kimlik belgesi ayrıca adayın üzerinde bulundurulacaktır.


Maliye Teftiş Kurulu; Bakan adına teftiş vergi incelemesi soruşturma ve diğer mevzuatla kendisine verilen görevleri yerine getirir. Maliye Teftiş Kurulu aynı zamanda kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu üst yöneticileri yetiştiren bir okul konumundadır .Not: Maliye Müfettişliği Mesleği hakkında ayrıntılı bilgi www.mtk.gov.tr‘in internet adresinden alınabilir.


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Maliye Bakanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı

Maliye Bakanlığı Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı konusu, BAYANLAR ÖZEL / İş ve Kariyer forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, müfettiş yardımcılığı sınav ilanı Bkmlyz İş ve Kariyer 0 10-04-2009 05:17
Şeytanın Kalbe Giriş Yolları elif Dini Bilgiler 0 16-07-2008 02:07

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:03 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats