bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > BAYANLAR ÖZEL > İş ve Kariyer

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-06-2009, 04:02   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Çevre ve Orman Bakanlığınca Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 10 adet 8 inci derecede Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı kadrosuna Hukuk Fakültesi mezunlarından atama yapılmak üzere Yarışma Sınavı yapılacaktır. İstenilen belgeler ile birlikte 15.06.2009 gününden 26.06.2009 tarihi mesai saati bitimine kadar başvurmak gerekmektedir.

Çevre ve Orman Bakanlığından :


ÇEVRE VE ORMAN UZMAN YARDIMCILIĞI YARIŞMA SINAV DUYURUSU
Çevre ve Orman Bakanlığınca Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 10 adet 8 inci derecede Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı kadrosuna Hukuk Fakültesi mezunlarından atama yapılmak üzere Yarışma Sınavı yapılacaktır.

1 - YARIŞMA SINAVINA KATILMA ŞARTLARI:
Sınava katılabilmek için;
En az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakültesi veya buna denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olmak
ÖSYM tarafından 2007-2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) Puan No: KPSSP53'den asgari 70 puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; öğrenim dalları itibariyle alınacak Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı sayısının 5 katı aday arasına girmek.
- 01/01/2009 tarihinde otuz beş yaşını doldurmamış olmak
- 657 Sayılı D.M. Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak şartları aranır.
Son sıradaki adayla aynı puanı almış adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.
Yarışma sınavına öğrenim dalları itibariyle alınacak uzman yardımcısı sayısı kadar başvurunun olmaması halinde kadro ve ihtiyaç durumuna göre öğrenim dalları arasındaki sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Bakanlığa aittir.

2 - BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ:
Bakanlığımızın Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Ek Hizmet Binası ve T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı internet adresinden temin edilecek başvuru formunun doldurularak istenilen belgeler ile birlikte 15.06.2009 gününden 26.06.2009 tarihi mesai saati bitimine kadar aynı adrese teslim edilmesi gerekmektedir. (Başvurular Hafta sonu tatilinde de kabul edilecektir.)
Sınava katılmaya hak kazanan adayların 20-21/07/2009 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde aynı adresten fotoğraflı Yarışma Sınavına Giriş belgesini imza karşılığı şahsen alması gerekmektedir.
Başvuru formları ve eki belgelerin incelenmesi sonucu yukarıda belirtilen şartlara haiz olup yabancı dil sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı internet adresinden ve Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Ek Hizmet Binasında ilan ile duyurulacak adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Yabancı Dil Sınavını kazanan adayların listesi aynı adresten ilan edilecektir.

3 - BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLECEK BELGELER:
a) KPSS Sınav sonuç belgesi aslı veya tasdikli sureti
b) KPDS (İngilizce) Sınav sonuç belgesi aslı veya tasdikli sureti
c) Yüksek öğrenim mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği
d) Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı örneği
e) İki adet vesikalık fotoğraf (4.5x 6 cm. son altı ay içerisinde çekilmiş olacak.)
f) Sabıkasının bulunmadığına ilişkin Cumhuriyet Savcılığından alınmış belgenin aslı.(son iki ayda alınmış olması gerekmektedir.
(abcd bentlerinde sayılan belgelerin aslı veya noter onaylı suretinin ibrazı halinde fotokopisi onaylanarak kabul edilebilir.)

4 - SINAVIN ŞEKLİ:
1 - Adayların İngilizce dilinden en az 70 puan aldığına dair geçerli bir KPDS sınav sonuç belgesi sunmayan adayların İngilizce dil bilgisi seviyeleri test usulü yapılacak yazılı sınavla belirlenecektir.
2 - Yapılan Yabancı Dil Sınavından (İngilizce) en az 70 puan alan adaylar hizmetlerinin gerektirdiği niteliklere sahip olup olmadığı davranışları zekâ ve kavrayış durumları anlatım ve temsil yetenekleri gibi hususlar da dikkate alınarak Atatürk ilkeleri ve İnkılap Tarihi Genel Kültür ve Genel Yetenek Bakanlığın Görev Alanına ilişkin konular ile Öğrenim Dalları itibariyle Mesleki Bilginin Alt Konularından sözlü sınava tabi tutulacaklardır.
Mesleki Bilgi Konusunun Alt Konuları:
Anayasa Hukuku İdare Hukuku Medeni Hukuk (Aile ve Miras Hukuku hariç.) Borçlar Hukuku (Genel Hükümler) Ceza Hukuku İdari Yargılama Usulü Hukuku Uluslararası Hukuk Çevre Hukuku

5 - SINAV YERİ VE TARİHİ:
Yabancı Dil Sınavı; 24/07/2009 tarihinde saat: 10.00 da Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Ord.Prof.Dr.Şevket Aziz Kansu Binası A Blok 4.Kat Beşevler-ANKARA adresindeki sınflarında yapılacak olup Yabancı Dil Sınav Sonuçları; T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı internet adresinde ve Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Ek Hizmet Binasında asılarak ilan edilecektir.
Sözlü Sınav: 13/08/2009 tarihinde saat: 09.00’ da Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Bakanlık merkez binasında yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.
Adayların sınav saatlerinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında Sınava Giriş Belgesi ile fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmaları gerekmektedir.

6 - SÖZLÜ SINAVA GİRECEK ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER;
Sözlü Sınava katılmaya hak kazanan adayların;
a) Her bölge ve iklim şartlarında görev yapmaya engel bir hali bulunmadığına dair tam teşekküllü Devlet hastanelerinin birinden alınacak sağlık kurulu raporu
b) Erkek adaylardan askerlik görevini yaptığını veya tecilli olduğunu gösterir belgenin onaylı örneği
c) Adayın kendi el yazısı ile yazılmış özgeçmişi
d) Aday tarafından doldurulmuş güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına ilişkin form (5 nüsha) yapılan Yabancı Dil Sınavında başarılı olduğunun Bakanlık İnternet sitesinde ilanını müteakip 10 gün içerisinde Çevre ve Orman Bakanlığı Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Ek Hizmet Binasında elden teslim etmeleri şarttır.
Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bunlar hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

7 - DEĞERLENDİRİLME:
1- Adayların Yabancı Dil sınavında başarılı sayılabilmeleri için en az 70 ve daha yukarı puan almaları şarttır.
2- Sözlü sınav konularının ağırlık puanları eşittir.
3- Sözlü sınavda Sınav Kurulu üyelerince her adaya ayrı ayrı 100 puan üzerinden not verilir ve bunların aritmetik ortalaması sözlü sınav notunu belirler.
Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için konuların her birinden 100 üzerinden en az 50'şer puan almak kaydıyla ortalama en az 70 veya daha yukarı puan almaları şarttır.
4 - Yabancı Dil Sınav puanı ile Sözlü Sınav puanının aritmetik ortalaması Yarışma Sınavı Başarı Notunu oluşturur.
Adayların Çevre ve Orman Uzman Yardımcılığına atanmaları başarı derecesi sıralamasına göre yapılır.

8 - YARIŞMA SINAVI SONUÇLARININ DUYURULMASI:
Yarışma Sınavını kazananların listesi Bakanlığımız web sitesinde (T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı) ve Söğütözü Caddesi No:14/E Beştepe/ANKARA adresindeki Ek Hizmet Binasında ilan edilecektir. Yarışma Sınavı kazanan Uzman Yardımcısı adaylarına ayrıca yazılı tebligat yapılacaktır.
İlanen duyurulur.


kaynak:memurlar.net


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
mormavi (11-06-2009)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Çevre ve Orman Uzman Yardımcısı Alım İlanı konusu, BAYANLAR ÖZEL / İş ve Kariyer forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Bkmlyz İş ve Kariyer 1 14-08-2011 10:39
Özel Çevre Koruma Kurumu Sözleşmeli Personel Alım İlanı Bkmlyz İş ve Kariyer 1 02-06-2009 08:14
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı müfettiş yardımcısı alım ilanı Bkmlyz İş ve Kariyer 0 01-05-2009 12:35
Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı Bkmlyz İş ve Kariyer 0 10-04-2009 09:21
Anadolu Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Bkmlyz İş ve Kariyer 0 10-04-2009 09:20

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:23 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats