bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Vücut Bakımı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 05-09-2009, 06:30   #1 (permalink)
 
mormavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin....

Vücut güzelliği cilt güzelliğiyle orantılıdır.

Önce parmağınızı cildinizde gezdirin. Cildinizin yağlı bir tabakayla kaplı olduğunu fark edeceksiniz. Bu tabaka Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... sebum ve sudan oluşan cildin koruyucu tabakasıdır. İşte bu koruyucu tabakanın içerisindeki sebum yani yağ oranı cilt tipinizi belirler.Eğer sebum oranı az ise cildiniz kuru; fazla ise yağlı; normal ve dengeli ise normal ve karma cilttir.

Kuru cilt oldukça incedir ve gözenekleri çok küçüktür. Görünümü mat ve serttir. Dokununca kuru ve pürtüklüdür. Cilt kendini koruma özelliğini tam olarak yerine getiremediği için iç ve dış faktörlerden kolayca etkilenip tahriş olur. Sık sık gerilir Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kaşınır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... karıncalanır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... çatlar ve soyulur. Banyodan sonra kızarıklıklar oluşur Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... sabun ve kireçli su rahatsızlık verir. Fazlasıyla nemsizdir Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... günlük bakım kremi kullanılmasına rağmen hala kuruluk ve gerginlik hissedilir.


Yağlı cilt kalındır ve gözenekleri çıplak gözle rahatlıkla görülecek kadar genişlemiştir. Rengi donuk Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... görünümü yağlı ve parlaktır. Dokununca kaygandır. Sık sık sivilce ve siyah nokta oluşur. Makyaj çok çabuk bozulur hatta akar. Oldukça dayanıklıdır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... en geç kırışan cilt türüdür.Karma cilt yağlı ile kuru arasındaki cilttir; ne yağlı Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... ne kurudur.Alın Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... burun ve çene ( T bölgesi ) yağlı; yanaklar normal veya kurudur. Yanak bölgesindeki cildin tipi dış etkenlere bağlı olarak değişebilir.Normal cildin gözenekleri optimal açıklıktadır. Rengi pembedir. Görünümü taze ve sağlıklıdır. Dokununca yumuşak ve pürüzsüzdür.

Bir önemli not Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... cildiniz hangi tipte olursa olsun Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... fazla güneşlenme Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... mevsim değişimleri ve hormonal etkenler nedeniyle nemsizlik Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... hassasiyet veya kuruluk gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... özel bakım programları uygulamaktır.Cilt bakımı için önce arındırma yani keselemenin cilt bakımı için önemi inkar edilemez. Haftada bir kez cildi ölü hücrelerden korumak için keseleme yapılmalıdır. Bedenin üst kısımlarına doğru dairesel hareketlerle yapılır. Ardından cilt mutlaka nemlendirilir. Göğüsler Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... boyun el ve bacaklar dış etkilere daha açıktır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... her gün bakım ister. Cildin temel esnekliğini korumak ve ileriki yaşlarda sarkma ve çizgileri azaltmak için genç yaşlarda koruyucu ve nemlendiricileri kullanmak gerekir. Cilt hem sıcak hem soğuktan etkilenir. Nemini yitirir Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... hassaslaşır ve kurur. Cildi sağlıklı tutmak için yıl boyunca nemlendirici kullanmak yararlıdır. Cildin gerilmesiyle kuruduğunu anında anlayabiliriz.

Vücudun en büyük düşmanı selülitlerdir. Genç yaşlı Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... şişman zayıf fark etmez. Her kadında oluşur. Selülit Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kısaca Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... derideki yapının bozulup Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yağ dokularının su Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... tuz ve metabolizma atığı maddelerle dolarak şişmesi anlamına geliyor. Bu durum Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... lenf ve hücrelerarası sıvının birikmesine yol açıyor ve deriyi "portakal kabuğu" görünümüne büründürüyor. Dolaşım bozukluğu Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kalıtım Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yaş Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... cinsiyet Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... hormonal düzensizlik Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... hareketsizlik Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... iklim koşulları Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... psikolojik etkenler gibi pek çok oluşum nedeni var. Sağlıklı beslenme Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... spor yapma Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... gerekirse koruyucu kremlerle selülitle savaşılır. Selülit sağlıkla orantılıdır.

Yeterli uyuyun : Uyku sırasında enerji yenilenir Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... zehirli maddeler vücuttan atılır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... dokuların beslenmesi düzelir ve hücre metabolizması normale döner.Stresli olmayınStresliyken vücut insulin salgılar. Bu durum vücutta yağ ve şeker birikimine yol açar.

Kilonuzu sabit tutun : Sık aralıklarla yüksek miktarda kilo alıp vermek deride esneklik kaybına neden olur. Bu durum deri yapısını bozar ve selülit oluşumuna zemin hazırlar.

Gelişigüzel ilaç kullanmayın : Özellikle idrar söktürücü ve müshil ilaçlarını doktor tavsiyesi ile kullanın. Selülit Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... vücuttaki su-tuz dengesi değişikliklerine son derece duyarlıdır. İlaçların kötü kullanımı bu dengeyi bozabilir.Güneşlenirken dikkatli olun.Fazla güneşlenmek cildin yaşlanmasına ve direncinin azalmasına neden olur. Sıcak saatlerde (12-16 arası) güneşlenmeyin ve mutlaka güneşten koruyucu bir ürün kullanın.Kan dolaşımını engelleyen nedenlerden uzak durun.Kan dolaşımındaki yavaşlamalar ve düzen bozuklukları selülitin oluşmasında çok etkilidir. Bu yüzden:

- Vücudunuzu çok sıkan giysiler giymeyin.
- Sürekli yüksek topuk kullanmayın.
- Kambur durmayın.
- Kabızlık sorununuz varsa tedavi olun.

İyi soluk alıp verin: Göğsünüzü iyice şişirerek burnunuzdan derin ve yavaşça soluk alın ve yine burnunuzdan yavaşça geri verin. Dokuların bol oksijenle dolması Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yanma işlemini hızlandırarak zehirli maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... selüliti engeller.

Aromaterapi yapın : Selüliti engellemeye yarayacak en etkili yağ özleri greyfurt Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... portakal ve limon yağlarıdır. Çok konsantre oldukları için sadece 2 ya da 3 damla uygulayın.Haftada 1 kez Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... vücudun üst kısımlarına doğru ve dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Dirsek Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... diz Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kol Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kalçaların üst kısımları gibi vücudun pürtüklü bölümlerinde ısrarcı olunması Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... buna karşın göğüsler Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... boyun gibi hassas bölümlerine uygulanmaması gerekir.

Günde en az 1 Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin....5 litre su için : Su Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... hem vücudu zehirli atıklardan temizler hem de selülitli dokulardaki tuzu atarak bu dokuları temizler.

Tuzu azaltın : Tuz ve sucuk Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... sosis gibi tuzlu yiyecekler dokularda su tutulmasına neden olur.

Proteinli gıdaları tercih edin : Protein yönünden zengin yiyecekleri sindirme sırasında vücut fazla enerji harcar. Bu da sağladıkları kaloriyi azaltır.

Bol bol meyve ve yeşil sebze yiyin : Meyve ve yeşil sebzeler dokulardaki zehirli artıkların atılmasında son derece etkilidir.

Patates Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... pirinç gibi nişastalı yiyeceklerle yağlı yiyecekleri bir arada yemeyin.Nişasta fazla miktarda insulin salgılanmasına neden olur bu da yağların organizma içine iyice yerleşmesine yol açar....Ve tahmin edeceğiniz gibi Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin....

Yemek aralarında atıştırmayın.

Sigara Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kahve Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... alkol Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... gazlı ve kolalı içecekler içmeyin.

Çikolata Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kuruyemiş Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... muz Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yağlı Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... bol salçalı ve baharatlı yiyecekler yemeyin.

Selülitle savaşmakta kararlıysanız mutlaka düzenli spor yapmalısınız. Haftada bir kez 2 saat yürümek yerine Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... her gün 45 dakika yürümek çok daha faydalıdır.

Selülite karşı en etkili sporlar Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yürüyüş Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yüzme Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... jimnastik gibi kan dolaşımını artıracak Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... bacak ve kalçalarınızı kuvvetlendirecek özellikte olanlardır.

Eğer spor yapmaya hiç vaktim yok diyorsanız Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... işte size akşamları evinizde uygulayabileceğiniz iki egzersiz:

- Yan yatın Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... kolunuzu başınızın altına koyun Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... dizlerinizi vücudunuza dik açı yapacak şekilde bükün ve bacaklarınızla dairesel hareketler yapın.
- Sırt üstü yatın Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... dizlerinizi bükün Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... karnınızı içinize çekin Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... bedeninizin üst kısmını kaldırarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın.

Spordan sonra mutlaka banyo yapın ya da duş alın : Banyoda 37°C den fazla su sıcaklığı kullanmamaya gayret edin. Spor sonrası vaktiniz varsa Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... banyonuzu ılık suyla doldurun ve ayaklarınızı uzatacak şekilde oturup kalçalarınızdan baldırlarınıza doğru soğuk duş tutun.

Arındırma (keseleme) vücut bakımının önemli bir etabıdır Cilt bakımı öncelikle güneş ışınlarından korumayla başlar. Güneş ışınlarının en güçlü olduğu Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... sabah 10.00 ile 15.00 arasındaki saatlerde güneş ışınları ile direkt temastan kaçınınız.Geniş kenarlı bir şapka kullanınız ve güneş ışınlarını engelleyen giysiler giyiniz. Islak T-shirt-lerin ve bir çok hafif giysinin güneş ışınlarını geçirdiğini unutmayınız. UV (ultraviyole) ışınlarını süzen bir güneş gözlüğü kullanın. Mutlaka güneş ışınlarına karşı en az 15 SPF (sun protecting factor = güneş engelleme faktörü) lik koruma sağlayan cilt ürünleri kullanınız. Bu ürünleri güneşle temasınızdan 30 dakika kadar önce uygulamaya özen gösteriniz.Kış veya soğuk dönemlerde de uzun süreler güneşe çıkmak özellikle cilt kanserleri açısından risk oluşturur. Güneş ışınlarına karşı korumanızı bu
dönemlerde de sürdürün .

Siyah cilt rengine sahip insanların ciltlerinde sadece melanin pigmentinin daha fazla olduğunu ve o ciltlerde de kanser olabileceğini unutmayınız.Özellikle yaz aylarında Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... bir an önce yanmış bir cilde sahip olmak için kullanılan Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... yanma hızlandırıcı ürünlerden kaçınınızYanma hızlandırıcı ürünlerin Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... sadece yanık bir ten sağladığını ve ciltte UV koruması yapmadığını Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... ciltte kırışıklıklara ve kurumaya neden olduğunu unutmayınız.
alıntıdr


mormavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
Caramiom (28-03-2010)

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin....

Guzel Bir Vucut Icin Bitkilerden Faydalanin.... konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Vücut Bakımı forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
güzel bir gülüş için rüzgar Dudak Bakımı 2 30-09-2010 02:15
Esler Icin Cok Güzel Bir Dua.... nurküllü Dua, Ayet, Hadis 0 10-07-2009 11:38
Güzel göğüsler için Bkmlyz Göğüs Sağlığı ve Bakımı 0 06-07-2008 02:12
Vücut çatlaklarini önlemek Için Ipuçlari mehtap89 Güzellik Önerileri 0 28-05-2008 02:45

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:46 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats